Destiny
Věková dostupnost

Destiny

Články

Destiny 2: Beyond Light se připomíná launch trailerem

Tentokrát se Guardiani místo Světla musí spolehnout na Temnotu

GamesPlay – podívali jsme se na zoubek skvělé Warframe

Warframe patří mezi hry, o jejichž existenci víme od samotného začátku, ale kdokoliv z nás zkusil do hry skočit s odstupem pár let od startu, zděšeně se vrátil do reality. Komplexní systémy, a ne zrovna přívětivý vstup pro nováčky nás rychle vyhnaly. Konečně jsme ale dostali šanci hru prozkoumat a představit pomocí někoho, kdo už si ve Warframe odkroutil pár set hodin a výsledek si můžete prohlédnout v našem GamesPlayi.

Příběh trnité cesty Bungie k nezávislosti, část druhá: Destiny

V první části kompletní historie firmy Bungie jsme se podívali na její úplné začátky na počátku 90. let, první krůčky v byznysu i megaúspěch střílečkové série Halo. Stali jsme se svědky prvního velkého osamostatnění studia, když se vymanilo z ne zas tak tyranského sevření Microsoftu. Nakonec jsme viděli, jak uzavřelo dohodu s dalším velkým vydavatelem, Activisionem, a začalo pracovat na první Destiny.

Příběh trnité cesty Bungie k nezávislosti, část první: Halo

Posledních několik let se neustále vracím k Destiny. Vždy, když je čas a vyjde v něm nový obsah, tak si mě Bungie zaháčkuje na desítky hodin. Během těch let jsem si ale všiml, jaké problémy musí Bungie s Destiny a komunitou řešit. Po zhlédnutí hromady rozhovorů a přečtení tuny materiálů o jejich historii i současnosti se ze mě stala taková chodící encyklopedie, kterou dokonale doplnila skvělá kniha od novináře Jasona Schreiera Blood, Sweat, and Pixels. Jelikož historie tohoto studia nebyla u nás nikdy pořádně sepsaná, rozhodl jsem se tohoto úkolu chopit. Pořádně se připoutejte, protože tahle jízda bude sakra hrbolatá.

Activision chystá velké propouštění, především v oddělení mimo vývoj

V Activion Blizzard se stále odehrávají velké změny. Jak jsme vás před časem informovali, na řadě vedoucích postů došlo ke změnám a následně i přišel rozvod z rozumu, kdy Activision raději pustil studio Bungie i se značkou Destiny. Nyní ale přichází podle zpráv renomovaného webu Bloomberg další, nepříjemná část restrukturalizace, která spočívá v rozsáhlém propouštění.

Velká změna na herním poli, Activision pouští značku Destiny a přenechává ji Bungie

Jeden z herních gigantů prochází velkými otřesy ve firemní struktuře. Změny na klíčových postech v Activision Blizzard a oslabení akcií nyní doplňuje velmi překvapivé oznámení. Activision po vzájemné dohodě pouští značku Destiny a přenechává práva na ni studiu Bungie. Jde o další důkaz toho, že v Activisionu dochází k masivní restrukturalizaci a snižování nákladů.

Bleskovky

  • 26. 6. 2017 - Některé získané emblémy v Destiny se hráčům přenesou do Destiny 2.

  • 5. 6. 2017 - Destiny - Age of Triumph byl posledním updatem pro hru, vývojáři nyní přesouvají svoji pozornost na pokračování.

  • 6. 3. 2017 - Postavy nad úroveň 20, které dokončily misi Black Garden, bude možné přenést z prvního Destiny do druhého dílu. O veškeré vybavení a nastřádané zkušenosti ovšem přijdou.

  • 10. 2. 2017 - Activision připravuje vydat pokračování hry Destiny tento rok

  • 26. 7. 2016 - Adam Boyes, bývalý viceprezident Sony pro vztahy s vývojáři třetích stran,  bude šéfovat studiu Iron Galaxy (Destiny (PS3), Killer Instinct).

  • 19. 7. 2016 - Bungie ukončí 16. srpna podporu PS3 a X360 verze hry Destiny.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
76/100
Datum recenze:
16. září 2014
Recenze