Descent

Descent

Články

Reboot kultovního Descentu má potíže, vývojáři na něm už nepracují a žaluje je vlastní vydavatel

K nadějnému znovuzrození značky pocházející z devadesátých let nakonec možná vůbec nedojde. Projekt Descent: Undreground, později přejmenovaný prostě na Descent, měl vycházet ze stejnojmenné série, které po příběhové stránce předchází. Věci se navenek daly pořádně do pohybu po úspěšném Kickstarteru, ale uvnitř studia bujelo cosi shnilého, kvůli čemuž dnes na hře nikdo nepracuje a nad původními vývojáři visí žaloba.

Vesmírná střílečka Descent: Underground dostala demoverzi v rámci nové služby BrightLocker

Před více jak dvěma lety se na Kickstarteru objevila hra Descent: Underground, moderní zpracování vesmírné střílečky z devadesátých let, které je zároveň jejím prequelem. Požadovaných 600 tisíc dolarů se tvůrcům z Descendent Studios Inc. nakonec podařilo vybrat a loni na podzim se hra vydala do předběžného přístupu na Steamu. Pár měsíců na to následoval i předběžný přístup na GOGu a potom dlouhé ticho. Až do teď, kdy hra láká nové hráče demem.

Descent: Underground si s velkým patchem odbyl premiéru na GOG

Na návrat oficiálního Descentu si ještě několik měsíců počkáme, ale hra je zase o krok blíž vydání. Descent: Underground se dočkal nového patche, a rovnou také vydání na GOG, byť stále v rámci rozpracované verze v tamním programu Games in Development. Ten je ekvivalentem předběžného přístupu na Steamu, kde se hra taktéž dočkala velkého updatu s kódovým označením Avalanche.

Fight Club #218 HD: Kouzelná tlačítka

Do klubovny serveru Games.cz dorazil kvůli vysílání 218. dílu podcastu Fight Club Lukáš Macura z Cinemaxu, aby se společně s Pavlem Dobrovským, Martinem Bachem a Petrem Poláčkem rozpovídal o událostech, které v posledním týdnu hýbaly herní branží. Vzhledem k Lukášově vývojářské praxi jsme se ohlédli hlavně za nedávno skončenou konferencí GDC 2015 a rozebrali novinky kolem herních enginů, které citelně ovlivní tvorbu her v budoucnu.

Bývalí vývojáři Star Citizen dorazili na Kickstarter s novým Descentem

Po nesmělých fanouškovských pokusech v minulém roce se série Descent vrací v oficiálně posvěceném (práva na značku a hru patří pořád Interplayi) pokračování a u vývoje může být každý z vás. Nenarážím na fakt, že se Descent: Underground uchází o vaši pozornost na Kickstarteru, kde tvůrci (všichni ještě nedávno pracovali na Star Citizen) žádají o 600 tisíc dolarů. Není to málo, ale sotva kampaň odstartovala, má už hra na kontě skoro 70 tisíc dolarů!