Máte námět či připomínku? Napište nám
Death Stranding

Death Stranding

Články

PC verze Death Stranding byla odložena

PC port Death Stranding měl vyjít původně už na začátku června, ale bohužel si na něj budeme muset počkat ještě o chvilku déle. Kojima Productions totiž oznámili, že původní datum vydání neplatí, a to nové stanovili na 14. července.

Simulace SnowRunner si v novém traileru utahuje z Death Stranding

Už se to blíží. Za ani ne dva týdny vyrazíte do divočiny, kde po lidech není ani památky. Jste schopní uvézt neuvěřitelné množství nákladu za předpokladu, že ho správně vybalancujete. Začnete obnovovat zdejší mosty a propojovat tak Ameriku. Možná to zní jako popis Death Stranding, ale ve skutečnosti jde o SnowRunner.

Death Stranding zkřížený s Half-Life vyjde na PC v červnu

Kodžimův poslední počin je zatím stále exkluzivitou na PlayStation 4, už nějakou dobu ovšem víme, že tomu tak nebude nadlouho. Ve spolupráci Kojima Productions a vydavatelství 505 Games Death Stranding letos v létě vyrazí na dlouhou štreku na Steam i na Epic Games Store. Užít si budete moct třeba nového fotomódu, vyšší snímkovací frekvence či podpory ultraširokých monitorů. A headcrabů!

Xbox Series X bude mít grafický výkon 2× vyšší než Xbox One X

A je to oficiální: grafické jádro nové konzole od Microsoftu bude mít výkon 12 TFLOPS, potvrdil Microsoft ve svém blogovém příspěvku na Xbox Wire. Aktuální nejvýkonnější konzole Xbox One X má přitom GPU o výkonu 6 TFLOPS, nová generace by tak měla být ve vykreslování grafiky přibližně dvakrát výkonnější.

Herní sál Computer Hall na Comic-Conu nabídne exkluzivního Iron Mana a další novinky

Už tento víkend od 7. do 9. února se v pražském O2 universu otevřou brány prvního českého Comic-Conu. A kromě slavných herců, se kterými se na místě můžete vyfotit a odnést si jejich autogram, můžete zavítat i do oblasti dedikované hrám všeho druhu. Na místě nebudou chybět novinky – ať už vydané, nebo teprve chystané – od společností Sony, Microsoft a Nintendo.

Best of 2019: Vyhlášení čtenářské hry roku

Leden nám pomalu končí a s ním tím končí i bilancování uplynulého roku. Za naši redakci jsme už nejlepší hry za 2019 vyhlásili snad ve všech myslitelných kategoriích, přidali i osobní zhodnocení jednotlivých členů redakce a nyní nám zbývá už vyhlásit pouze volby vás, našich věrných čtenářů. Některé výsledky jsou překvapivé, jiné zas tolik ne, tak pojďme na to!

Bleskovky

  • 20. 2. 14:00 - Hideo Kodžima vyjádřil na Twitteru poctu filmu 1917 od Sama Mendese novým trailerem pro Death Stranding s hořícím letadlem.

  • 28. 11. 2019 - Veterán série Metal Gear Solid a jeden ze zakládajících členů Kojima Productions, Ken Imaizumi, studio opustil po dokončení Death Stranding. Prý kvůli neshodám s ostatními vůdčími pracovníky.

  • 20. 11. 2019 - Jak vznikal soundtrack k Death Stranding? Mimo jiné v prostředí hobby marketu.

  • 7. 11. 2019 - Více než polovinu týmu Kojima Productions tvoří Kodžimovi bývalí kolegové z Konami, na Death Stranding ve velkém spolupracovali také zaměstnanci Guerrilla Games.

  • 24. 10. 2019 - V Death Stranding se objeví také oblíbený zrzavý komik Conan O'Brien.

  • 16. 10. 2019 - Embargo na recenze Death Stranding padá 1. listopadu v 8:01.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
82/100
Datum recenze:
1. listopadu 2019
Recenze