Cuphead

Cuphead

Články

Další hrou, která dostane seriál od Netflixu, je… skutečně Cuphead!

Překrásná, graficky unikátní a herně brutálně náročná plošinovka Cuphead to nejspíš dotáhne na televizní obrazovky. Netflix po Castlevanii, The Division, Devil May Cry, Magic: The Gathering a částečně i Zaklínači oznamuje další adaptaci slavné hry. Tentokrát se výsledku osobně neobávám, jelikož forma hry vyloženě vychází z animáku, kterým se nakonec i stane a dělají na něm někteří tvůrci Mickey Mouse.

DLC pro Cuphead bylo odloženo, důvodem je kvalita a crunch

Jen pár vteřin stačilo na to, aby se nám v roce 2014 jedna neznámá hra zaryla do mysli. V roce 2017 se nám kvůli její nelidské obtížnosti zaryly páčky a tlačítka do prstů a v roce 2020 si dáme opáčko. Hardcore „střílečku“ Cuphead totiž čeká DLC The Delicious Last Course, které jsme sice očekávali letos, ale tvůrci se nad našimi nervy smilovali, dají nám ještě trochu času a DLC odkládají.

Cuphead ještě nevyšel na PS4, ale už se testuje na neobvyklé platformě – ve vozidlech Tesla

„Píše se rok 2030. Válku Epicu se Steamem už nikdo nepamatuje, neboť tradiční kamenné a digitální obchody zanikly. Úspěch Stadie od Googlu změnil způsob hraní navždy. Lidé už nehrají na počítačích a konzolích. V kurzu jsou jen dvě platformy – mobily a auta. Zařízení, na kterých by před několika desítkami let bylo hraní zcela nemyslitelné.“ Tak zní záznam z deníku, který jsem si právě vymyslel. Ale jak jinak než absurdně uvést článek o „nové“ absurdní platformě?

Tvůrci Cuphead chystají DLC s novým ostrovem, postavou a zástupem drsných bossů

Jedno z příjemných překvapení loňského roku, Cuphead, ještě neřeklo své poslední slovo. Nekompromisní shoot'em up hra s unikátním audiovizuálním zpracováním dostane pokračování. Regulérní Cuphead 2 sice Microsoft neoznámil, ale nášup v podobě DLC The Delicious Last Course nám bude prozatím jistě stačit.

Záznam tiskové konference Microsoftu

Microsoft se dlouze zadíval na E3 konferenci EA, odfrkl si a spustil takovou kanonádu oznámení a novinek, až se nám z toho málem zatočila hlava. Dorazil epický trailer na Cyberpunk 2077 (článek). Objevila se do Washingtonu zasazená The Division 2 (článek). A dalším lákavým pokračováním je Devil May Cry 5 (článek).

Best of 2017: nejpůsobivější audiovizuální styl

Nejsubjektivnější ze subjektivních. I tak by se dala nazvat kategorie pro nejpůsobivější audiovizuální styl. Každý z nás má jiné chutě a obzvláště letos jsme to rozhodování neměli jednoduché. Na jedné straně máte totiž špičkově vypadající velké hry, na straně druhé unikátní nezávislé hry a mezi tím několik neméně zajímavých středně velkých titulů. Přesto nám jeden titul učaroval způsobem, že jsme se prakticky jednohlasně shodli.

Bleskovky

  • 26. 11. 2020 - Rozšíření pro Cuphead se odkládá na příští rok

  • 29. 7. 2020 - Cuphead konečně vyšel i na PlayStationu 4. Xbox verze dostala update

  • 3. 7. 2019 - DLC The Delicious Last Course pro Cuphead se odkládá na příští rok, ukazuje teaser trailer.

  • 21. 3. 2019 - Cuphead na Nintendo Switch vyjde 18. dubna, oznamuje to zábavným trailerem.

  • 10. 8. 2018 - Cuphead se prodalo již přes 3 miliony kusů.

  • 10. 6. 2018 - Cuphead obdrží příští rok rozšíření The Delicious Last Course, které nabídne novou postavu (Ms. Chalice) i nové levely.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
9. října 2017
Recenze