Je to potrvzené, Unity bude spolupracovat s americkou armádou
zdroj: tisková zpráva

Je to potrvzené, Unity bude spolupracovat s americkou armádou

13. 8. 2022 15:00 | Novinky | autor: Alžběta Trojanová |

Unity určitě znáte hlavně jako herní engine. Nakonec na něm vyšla řada velmi úspěšných titulů, ať už jde třeba o Fall Guys, Valheim nebo Cuphead. Jejich dostupné technologie ovšem najdete i mimo svět her. S Unity dlouhé roky pracují filmaři, výrobci vozů, architekti nebo mnozí další. A teď se mezi ně přidá i Ministerstvo obrany USA.

 

Firma Unity Technology nedávno podepsala smlouvu se společností CACI, která dlouhodobě spolupracuje s vládou USA na informačních technologiích. Tříletý kontrakt za miliony dolarů slibuje, že se z Unity stane "preferovaný poskytovatel 3D platformy v reálném čase" pro americkou vládu a její různé obranné agentury a armády.

Spolupráce není takovým překvapením. Unity Technology s armádou, konkrétně s Letectvem Spojených států, spolupracovalo už dříve. Tenhle fakt ovšem nekomunikovali se svými zaměstnanci, což vyústilo v loňskou aféru, za kterou se nakonec musela společnost omluvit.

Zpráva navíc přichází několik dní poté, co mobilní společnost AppLovin navrhla odkoupit Unity v hodnotě 20 miliard dolarů. Jak se zdá, firmě se tak daří zatraceně dobře.

Nejnovější články