Commandos 2: Men of Courage
Věková dostupnost

Commandos 2: Men of Courage

Články

Jak jsme vyvíjeli Commandos 3 – a jak nás zastavila až politická korektnost

Za každý splněný sen jich Osud, ten šklebící se podvraťák, minimálně deset vyhodí do přeplněné, páchnoucí popelnice, a dnešní článek je toho dalším důkazem. Je to připomínka bezelstné dětské naděje, která nikdy nepřežije kontakt s dospělostí. Dospělostí nesoucí tvář staré paní družinářky, zarputilé antifašistky. Někdy si říkám, že by bylo lepší, kdyby toho Adolfa měla ráda.

Hry, ke kterým se nejčastěji vracíme

Součástí profese herního novináře je hrát nové hry. Problém nastává ve chvíli, kdy nových her vychází přibližně 100 denně a člověk ani nestíhá vyzkoušet všechny ty, o kterých dopředu ví, že jsou vynikající. Jak si pak máme najít čas na naše srdcovky z minulosti? Přesto se každý z nás v redakci k nějaké své staré lásce neustále vrací. Něčí milenka nosí slušivý zelený baret, něčí se vozí v kamionu, něčí si ráda šlehne jedovatý lektvar.

Vydavatelský gigant Kalypso koupil tvůrce Commandos. Má velké plány s novými i existujícími hrami

Hezky se nám sešly dvě obdobné klasiky. Včera jsme se dozvěděli o novém updatu pro realtime taktickou westernovku Desperados, dnes je na řadě její předloha Commandos. Ta se nově ocitá pod hlavičkou mediálního molocha Kalypso, který má určité plány s již existujícími tituly od Pyro Studios, ale zároveň chce dále rozvíjet zavedené značky.

GamesPlay: hrajeme Commandos 2 v kooperaci

Taktickou strategii Commandos 2 už jsme v gamesplayi hráli. Kdo z vás tento klenot nikdy nehrál a nezná ho, může si oživit paměť v tomto videu. Jednou z příjemných vlastností hry je, krom skvělé hratelnosti při hře jednoho hráče, i možnost řešit situační hádanky a likvidovat nepřátele ve více lidech. A právě kooperativní multiplayer vám předvedeme v dnešním videu.

Kam zmizely hry ve stylu Commandos?

Nezávislých experimentů i nostalgických výletů do minulosti je dnes přehršel. Je proto zajímavé vypíchnout, na které žánry se v tomto přetlaku paradoxně nedostává. Jedním z těch, které zůstávají zcela mimo aktuální boom, jsou i hry postavené na mustru Commandos od studia Pyro. Co se vlastně stalo s tímto tolik populárním žánrem, a můžeme se někdy dočkat jeho renesance?

Retro GamesPlay: hrajeme akční strategii Commandos 2

Na otázku ohledně nejoblíbenějších her byste od Adama slyšeli nečekanou odpověď. StarCraft II byste spíš tipli, ale Commandos 2 pravděpodobně ne. Při tom je Adam schopný o hře od Pyro Studios hovořit v superlativech dlouhé minuty, a vzhledem k tomu, že si Commandos 2 cvičně co dva roky dohraje, zakončí obvykle debatu konstatováním, že hra absolutně nezestárla. A v následujícím retro gamesplayi vám to názorně předvede.

REMAKE

Commandos 2 - HD Remaster
4/10
Commandos 2 - HD Remaster
Strategie
PlayStation 4, PC, Xbox One, Switch
24. leden 2020
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
3. října 2001
Recenze