Command & Conquer (2012)

Command & Conquer (2012)

Články

Vývoj zrušeného Command & Conquer převezme nové studio

Když vyšlo najevo, že Electronic Arts ruší nejenom vývoj free to play realtimeovky Command & Conquer, ale společně s tím rozpouští i tvůrce z Victory Games, bylo to překvapení. Počáteční nevole hráčů vůči zdarma hratelné variaci na C&C už tou dobou utichla, protože tvůrci ve spojení s EA dali jasně najevo, že plánují vydat i kampaňové scénáře. Ale stalo se, velká restrukturalizace EA v tomto roce měla hodně obětí, Victory Games do toho i se svou hrou holt spadli také.

EA ruší vývoj F2P verze Command & Conquer a chystá něco jiného

Electronic Arts nečekaně ruší vývoj free to play multiplayerové strategie Command & Conquer a rozpouští tvůrčí tým BioWare Victory (dříve Victory Games), vedené veteránem série Might and Magic Jonem Van Caneghemem.

Příběhová kampaň pro nový Command & Conquer dorazí v roce 2014

Miloš si z E3 prezentace chystaného free-to-play Command & Conquer přivezl veskrze pozitivní dojmy. Ačkoliv je v této fázi ještě příliš brzy na oficiální konec fatvy namířené vůči EA a její křížové výpravě za pošlapáním odkazu Westwoodu, nové informace z interview s vývojáři C&C z Victory Games potěší každého, kdo krom Generals se slzou v oku vzpomíná i na strategie v rámci tiberiové či redalertí série.

Budoucnost Command & Conqueru je už asi jen ve free to play

Jinými slovy rozlučte se s vidinou krabicových verzí případných dalších dílů ze série Command & Conquer. Pokud jste doufali, že připravovaný nový díl je pouze nějakou free to play pauzou mezi tradičními velkými hrami, doufáte asi zbytečně. Ne že by byli tvůrci proti velké strategické hře, ale model, se kterým se pro budoucnost strategické série počítá, nemá s lisováním médií a krabičkami na poličkách vůbec nic společného. Budoucnost je ve free to play.

Command & Conquer dostane epizodickou příběhovou kampaň

Po několikerém naznačování jsme se na letošním gamescomu dočkali oficiálního potvrzení. Nový Command & Conquer, který bude jakýmsi duchovním nástupcem oblíbených Generals, se po vydání dočká přívalu epizodického obsahu. A nebude to obsah jen multiplayerový, jak je u free to play her zvykem, ale dočkáme se i singleplayerových příběhových misí.

Command & Conquer představuje proces tvorby nukleárního náklaďáku GLA

Fakt, že chystaný Command & Conquer bude free-to-play pořád vyvolává nedůvěru. Na druhou stranu, Miloš Bohoněk na E3 seznal, že rozdíl mezi novými Command & Conquer a Generals nebude velký a hlavně, že se nové C&C dobře hraje. To, že se hra nejmenuje Generals 2 je zjevně opravdu jen náhoda, což podtrhuje i tenhle vývojářský deník.