Vývoj zrušeného Command & Conquer převezme nové studio
zdroj: tisková zpráva

Vývoj zrušeného Command & Conquer převezme nové studio

19. 11. 2013 19:47 | Téma | autor: Petr Poláček |

Když vyšlo najevo, že Electronic Arts ruší nejenom vývoj free to play realtimeovky Command & Conquer, ale společně s tím rozpouští i tvůrce z Victory Games, bylo to překvapení. Počáteční nevole hráčů vůči zdarma hratelné variaci na C&C už tou dobou utichla, protože tvůrci ve spojení s EA dali jasně najevo, že plánují vydat i kampaňové scénáře. Ale stalo se, velká restrukturalizace EA v tomto roce měla hodně obětí, Victory Games do toho i se svou hrou holt spadli také.

Součástí vyjádření směrem ke komunitě ale byl příslib, že to pro značku C&C neznamená konec, nýbrž nový začátek, který snad vyjde z toho, co už bylo na free to play verzi Command & Conquer odmakáno. Nyní tento záměr potvrzuje vyjádření na stránce zákaznické podpory EA, které se obrací k nároku majitelů C&C: Ultimate Collection, co měli koupí kolekce automaticky získat přístup do bety free to play Command & Conquer.

Vyjádření, které vyhrábli kolegové z CNCNZ, jasně deklaruje, že majitelé C&C: Ultimate Collection nemusí svůj přístup do bety F2P „komanda“ házet do koše, protože „váš nárok na přednostní přístup do bety bude vynahrazen hned, jak se produkce hry rozeběhne v novém studiu.“

Dá se z toho vyvodit mnohé. Vlastně by to mohlo znamenat, že free to play verze Command & Conquer není ani náhodou passé, ale po rozpuštění Victory Games bude na hře (při zachování F2P modelu) pracovat nové studio. Může to ale stejně tak znamenat, že EA vezme již vytvořený základ a s pomocí nového týmu z něj poskládá tradičnější C&C titul, jak jsem naznačoval už posledně.

Budoucnost C&C značky stranou – stále více mi z toho celého vychází, že studio Victory Games upadlo v nemilost nebo zkrátka nedosahovalo výsledků, které by šéfům z EA stačily. Jinak by zkrátka stačilo klukům z Victory, kteří už řadu měsíců fungovali pod kuratelou BioWare, říct, že holt musí přehodit výhybku a z již vytvořeného základu vytvořit něco jiného. Zrušení celého studia v takovém případě vyvolává spoustu otázek, protože to není nejlogičtější ze všech řešení. V tomto případě si však jen pohrávám s vlastními spekulacemi. Svět velkých korporací je značně nevyzpytatelný…

Nejnovější články