CHASER

CHASER

Články

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Cauldron bude tvořit mobilní hry, od velkých her si dají pauzu

Nejstarší slovenské herní studio omezuje vývoj her pro konzole a PC platformy. Až do odvolání se chce věnovat produkci her pouze pro mobilní zařízení. Tak praví nejnovější oznámení na facebookových stránkách, k němuž spoluzakladatel Cauldronu Marián Ferko pro Sector.sk dodal, že jde o "nouzový stav" v reakci na propad prodejů zaběhnutých konzolí.

Chystá se Chaser 2? Neoznámená střílečka vyvolává vzpomínky...

Minulý týden proběhl internetem obrázek z doposud neoznámené futuristické PC střílečky od neznámého polského týmu Flying Wild Hog. Screenshot (prý to je opravdu ukázka ze hry) vzbudil pozornost, ale to se u PC only her, které jsou vzácnější než platina, stává. A protože skutečnou identitu hry se dozvíme až v průběhu několika následujících týdnů, začalo se spekulovat – docela divoce. Podle DSOGaming a několika údajných zdrojů této stránky chystají vývojáři z Flying Wild Hog pokračování povedené a bohužel zapomenuté slovenské sci-fi střílečky Chaser. Prý k tomu používají notně upravený engine CloakNT, na kterém běžel původní Chaser v roce 2003. Ostatně, někteří z lidí v týmu Flying Wild Hog údajně na původním Chaserovi makali.

Chaser - návod

Slovenská FPS Chaser byla přeřazena mezi zlevněné edice s dobrým poměrem cena/kvalita, a tak přijde vhod návod, který vás provede rozbořenými městy, továrními komplexy, ruským gulagem nebo v misích na Marsu.

Chaser - první dojmy

Bratislavský tým Cauldron již nějaký ten rok tvrdě pracuje na slibně se tvářící akční sci-fi FPS Chaser, jejíž dvě mise jsme ochutnali v hratelném demu a v obsáhlých dojmech se dozvíte, jak se nám líbilo.

Chaser - rozhovor

Slovenský Cauldron pracuje na ambiciózní first-person akci Chaser a nám se podařilo odchytit šéfa vývojářů Davida Durčáka, který vám prozradí novinky o hratelnosti, botech, zbraních či enginu.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
27. června 2003
Recenze