Test headsetu HyperX Cloud Alpha – ve stínu předchůdců

Pravděpodobně nejprodávanější rodina herních sluchátek HyperX Cloud má nový přírůstek. Nese označení Cloud Alpha a navazuje na starší model Cloud II, který se těšil oblibě především díky kvalitnímu provedení, střízlivému designu a solidní reprodukci zvuku. Zda dělá HyperX Cloud Alpha odkazu svých předchůdců čest, si povíme v článku.

John Carmack propaguje mobilní virtuální realitu, ale zapomíná na obsah

Když vaši přednášku uvádí několika stovkám posluchačů ze zákulisí hlas kolegyně, která chrlí jeden kompliment za druhým, jde o jasné znamení, že se můžete za NĚCO plácat po ramenou. A nehovořím o vás, a už vůbec ne o sobě, nýbrž o Johnu Carmackovi. Svou výjimečnost ostatně dokázal hned na začátku přednášky o mobilní virtuální realitě Oculus VR, když jako první a jediný z desítek účinkujících během GDC začal hovořit z patra a neměl po ruce ani stručné poznámky.

Valve představuje Source 2 engine, streamovací krabičku k TV a cenu Steam ovladače

U příležitosti 13. výročí oznámení Steamu se Valve letošní GDC obloukem nevyhnula a rozhodla se během konference představit a zároveň na výstavní ploše názorně předvést hned několik nových produktů. Vedle Source 2 enginu Valve oznámila, že letos na podzim nabídne hráčům za 50 dolarů streamovací krabičku s názvem Link, a společně s ní začne prodávat dlouho oddalovaný Steam ovladač za tu samou cenu. Součástí tiskové zprávy je přitom i zmínka o vlastním řešení virtuální reality, kterou pod názvem Vive začne letos na podzim prodávat na mobily zaměřená společnost HTC. Zkrátka, Valve se během letošní GDC roztrhl s novinkami pytel.

Microsoft prý začne virtuální realitu pro Xbox One prodávat už v roce 2015

Videoherní průmysl rozjel nové závody ve zbrojení. Namísto atomové bomby se ale hlavní hráči snaží upevnit své postavené prostřednictvím virtuální reality. Závodů se s vlastní technologií virtuální reality přiznaně účastní Oculus VR s Oculus Rift pro PC a mobilní zařízení, Valve s vlastní virtuální realitou rovněž pro PC, Sony s Project Morpheus pro PS4 a podle informací od kolegů z TechRadar a VRfocus rozšíří řady atomových VR velmocí i Microsoft s vlastní virtuální realitou pro Xbox One.

Nový iPhone 5 má reálnou šanci ovlivnit podobu iOS her

Včerejší představení iPhone 5 sice mého subjektivního dojmu zpomalilo internet a snížilo plošně inteligenční kvocient diskusí při debatách iPhone vs. Android vs. Windows Phone, ale to se dalo čekat a hlavní je nyní otázka, jaký dopad bude mít nový telefon od Applu na hry a herní průmysl.

Xperia Play vsází na plnohodnotný ovladač a portované tituly

Herní telefon Xperia Play se začne prodávat od března, podporuje Unity engine, pro launch bude připraveno zhruba 50 titulů, ale cenu zatím neznáme. Tak končí několikaměsíční období spekulací, čínských videí a znuděného čekání až Sony Ericsson konečně oznámí PlayStation telefon, k čemu došlo o víkendu během Mobile World kongresu ve španělské Barceloně.