Yakuza 5

Yakuza 5

Články

Ztraceno v překladu? Remastery Yakuzy prý bylo potřeba spíš přebásnit

Překládat japonštinu není žádný med. To vám potvrdí kdokoliv, kdo se o to někdy v životě alespoň pokusil. Producent lokalizace pro americkou pobočku Segy, Jon Riesenbach, u příležitosti plánovaného vydání remasterů třetího, čtvrtého a pátého dílu Yakuzy pro západní publikum nastínil, jak taková překladatelská práce probíhá v prostředí velkého herního studia a vysokoprofilového titulu.

SEGA slaví deset let mafiánské série Yakuza oznámením šestky a HD remasteru jedničky

V rámci blížícího se desetiletého výročí značky Yakuza přivezla SEGA na Tokyo Game Show dvojici zajímavých zpráv - oznámení HD remasteru prvního dílu a dalšího regulérního dílu této úspěšné mafiánské série. Yakuza HD vyjde v Japonsku 1. ledna na PlayStation 3 a 4, kdy a zda vůbec hra dorazí i na západ, to je zatím nejasné. Co však víme je, že remake bude obsahovat demoverzi Yakuza 6, která na PS4 vyjde nejdříve na podzim příštího roku.

Hráči Sony přesvědčili, aby se zasadila o vydání Yakuza 5 a Persona 5 na Západě

Fanoušci echtovních japonských her na v Evropě a USA mají v těchto měsících důvod k radosti. Nejen, že na PS Vita vychází stále více lokalizovaných titulů, ale chystají se i další pecky, u kterých je vydání anglické verze vždycky velkou loterií. Patří mezi ně čerstvě i dva roky stará Yakuza 5 nebo chystaná Persona 5.

Yakuza 5 vás vezme do pěti japonských měst

Na letošním tokijském herním veletrhu byla oficiálně oznámena gangsterka Yakuza 5, kterou...

Bleskovky

  • 3. 1. 12:59 - Sérii Yakuza se na PC daří dobře

  • 22. 5. 2018 - SEGA vydá na PS4 remasterované (lepší rozlišení a fps) verze her Yakuza 3, Yakuza 4 a Yakuza 5.

  • 1. 8. 2016 - SEGA zvažuje PS4 remake druhého až pátého dílu herní série Yakuza.

  • 29. 7. 2016 - Členové PS Plus programu obdrží v srpnu Tricky Towers (PS4), Rebel Galaxy (PS4), Yakuza 5 (PS3), Retro/Grade (PS3), Patapon 3 (PSV) a Ultratron (PSV, PS3, PS4).

  • 7. 12. 2015 - Yakuza 5 vyjde zítra na PS3, majitelé PS4 se mohou v příštím roce těšit na Yakuza Zero.

  • 8. 12. 2014 - Yakuza 5 dorazí do Evropy v létě 2015.

Hodnocení Metacritic:
83/100