Wasteland 2

Wasteland 2

Články

Vyšel remaster původního Wastelandu z roku 1988

Praotec všech Falloutů zvaný Wasteland před dvěma roky oslavil své třicátiny. Málokdo asi čekal, že se postapokalyptické RPG časem vrátí v podobě solidního pokračování, a nejen jednoho. A ještě méně pravděpodobně se mohl jevit remaster či remake původní hry. Ale studio inXile Entertainment se zjevně před ničím nezastaví a Wasteland Remastered už okupuje virtuální poličky obchodů.

Microsoft koupil tvůrce RPG z Obsidianu a inXile

Před měsícem provalené tajemství, které se zdálo být jen spekulací, se o víkendu potvrdilo. Společnost Microsoft skutečně koupila studio Obsidian Entertainment, tvůrce dvou dílů oldschoolového RPG Pillars of Eternity a opěvovaného Falloutu: New Vegas. Ale aby toho nebylo málo, překvapila ještě další akvizicí studia inXile Entertainment, které znáte díky druhému Wastelandu, Torment: Tides of Numenera a novince The Bard’s Tale IV: Barrows Deep.

Discord otevírá svůj obchod s desítkami pečlivě vybraných titulů

Tak je to konečně tady. Steam, GOG a další podobné služby mají nového vyzyvatele od Discordu. Zatím samozřejmě nedokáže konkurovat rozsahem nabízeného obsahu, ale slibuje opravdu zajímavé prvky – hry, které správci pečlivě vybírají, hry, které mají časovou exkluzivitu, předplatné s přístupem k výborným hrám. Ale je přesto vůbec pro další digitální obchod místo?

Další Humble Bundle potěší milovníky stealth strategií i RPG ze staré školy

Nechci slevu zadarmo, ale zlevněné povedené herní tituly mi dělají radost docela často. Steamové knihovničky mají oproti běžným úložným prostorům tu výhodu, že se do nich vejde neomezené množství her, takže nemusíte řešit, kam své úlovky vlastně dáte. Tím pádem se nebojte zářijového Humble Bundlu s tematikou Unity, který je pořádně nabušený. Schovává se v něm třeba Shadow Tactics: Blades of Shogun za skvělou cenu, a navíc ještě podpoříte správnou věc.

Na Switch míří Bastion, Transistor, Into the Breach, Hyper Light Drifter a další indie pecky

Nintendo se ve vyjádření k vlažným reakcím na jejich údajně „slabou prezentaci na E3“ nechalo slyšet, že v na E3 svůj kompletní katalog her na letošní rok neodhalili. A měli pravdu. Ještě před Gamescomem oznámili společně s Blizzardem Diablo III: Eternal Collection a teď máme za sebou nový Nintendo Direct zaměřený na další várku tzv. Nindies, tedy indie her vycházejících na Switch.

Postapo RPG Wasteland 3 nabídne kooperaci, vozidla i nový systém dialogů

Pokud se vám líbilo postapokalyptické RPG Wasteland 2, jistě vás potěší, že studio inXile oznámilo vývoj třetího dílu. Ačkoliv základ hry zůstane stejný, dočkáte se několika výrazných změn, mezi něž patří přesun děje do zamrzlého Colorada nebo zakomponování kooperativního multiplayeru, který nejvíce evokuje systém z Divinity: Original Sin. Stejně jako v případě dvojky chtějí inXile získat peníze skrze crowdfunding na platformě Fig, konkrétně se pokusí vybrat 2,75 milionu dolarů.

Bleskovky

  • 12. 6. 2018 - Mezi dalšími hrami, které míří na Switch je např. FIFA 19, Wasteland 2 a SNK Heroines.

  • 14. 12. 2017 - Nepotvrzeno: Na Nintendo Switch míří Wasteland 2.

  • 16. 2. 2016 - Stahujte češtinu pro Wasteland 2. (thx VaZqeZ_EU)

  • 5. 3. 2015 - GOTY edice Wasteland 2 vyjde na Xbox One i PS4.

  • 4. 3. 2015 - Seznam her, které v rámci programu ID@Xbox dorazí na Xbox One. Na stejnou platformu nově míří také Wasteland 2.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Hodnocení čtenářů:
30/100
Datum recenze:
18. října 2014
Recenze