Total War: Warhammer II
Věková dostupnost

Total War: Warhammer II

Články

Henry Cavill už není jen Geraltem z Rivie. Dostal se i do Total War: Warhammer 2

Když Henry Cavill dostal roli Geralta v seriálu Zaklínač od Netflixu, ne každý mu věřil, že je zapáleným hráčem, jak o sobě tvrdil. Postupem času na sebe ale například prozradil i to, že měl na střední škole pořádnou nadváhu, ze které se vycvičil. A na rozdíl od přebytečných kil mu láska ke hrám zůstala, spolu s láskou k Warhammeru. Dny v sebeizolaci kvůli COVID-19 tráví malováním figurek a v nejnovějším DLC pro fantasy Total War se dočkal pocty přímo od vývojářů.

Tvůrci Warhammeru z Games Workshop konečně začínají chápat kouzlo deskových her

O tom, že Games Workshop nejsou jen figurky, barvičky a Warhammer, ale také deskové hry (samozřejmě ze světa Warhammeru), je následující exkurz. Ale pozor! Nebude nás zajímat vousatá historie her, které už dávno neseženete, ale naopak se vrátíme jen pár let zpátky, abychom prozkoumali, jaký je u GWčka aktuální „state-of-the-art“.

Kouzlo Total War: Warhammeru II aneb Jak jsem se přestal bát

Kdo se chce seznámit s Tolkienem, stačí mu k přečtení vlastně jedna knížka. Harryho Pottera slupnete klidně k večeři. Na Star Wars si stačí vyhradit víkend, během kterého absolvujete těch pár podstatných filmů. Star Trek pochopíte během série a kapitána Picarda si pak vyvěsíte na plakátu v pokoji. Ovšem co s Warhammerem? Je tu „čtyřicítka“, do níž můžete (a budete) pronikat nekonečně dlouho, protože megalomanství je pro ni synonymem. Jenže zatímco v jejím případě budete chtít hlavně knížky, v případě fantasy Warhammeru je tu neskutečně skvělý Total War, který dokáže pohltit i úplného neznaboha.

Do Total War: Warhammer II přichází legendární Malus Darkblade a skavení assassin Snikch

Pokud vám v druhém totalwařím Warhammeru chyběli další dva kultovní hrdinové staré „fantasky“, určitě vás potěší DLC The Shadow and The Blade. V něm se totiž do hry podívají Malus a Snikch, přičemž myslím, že především první Drucharii potěší české fanoušky, protože o něm vyšlo několik knih i v českém překladu.

Total War: Warhammer II přivítá Gotreka s Felixem, Markuse Wulfharta i Nakaie Poutníka

Elitní lovec, který se v hlubinách džungle snaží rozšířit lidské koloniální impérium. Prastarý dinosaurus, jehož jediným posláním je splnění dávného Plánu. Nerozlučná dvojice složená z trpaslíka a člověka toulající se krajinou a zabíjející každé nešťastné monstrum, které se jí připlete pod čepel. Co mají tyto tři prvky společného? Všechny se v blízké době objeví v Total War: Warhammer II.

Total War: Warhammer II se třese před skaveny s rotačákem

Total War: Warhammer II je vynikající strategie s originální kampaní, unikátními rasami a zábavnými bitvami, ale přeci jen jí něco chybí. Všichni to víme, všichni to cítíme někde hluboko uvnitř – obraz není dokončený, chybí mu pár tahů štětcem. Tahů štětcem? Chtěl jsem říct výstřelů rotačákem. Rotačákem v rukou pošahané krysy. A její ještě bláznivější kamarádka si už připravuje atomovku.

Bleskovky

  • 25. 5. 17:00 - Total War: Warhammer II po dvou a půl letech láme rekordy v počtu hráčů

  • 12. 6. 2017 - Total War: Warhammer 2 vyjde 28. září.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
87/100
Datum recenze:
17. října 2017
Recenze