Total War: Attila
Věková dostupnost

Total War: Attila

Články

Best of 2016: Nejlepší modifikace

Vybrat z těch několika tisíc každoročně vydaných her ty nejlepší kousky, je vážně obtížné – zvlášť, když se na tom máte shodnout v rámci kolektivu více lidí s odlišnými preferencemi. Zcela upřímně je ale výběr nejlepší modifikace ještě těžší – abyste mohli zodpovědně na pět z nich ukázat, říct že jsou nejlepší, a nakonec z nich ještě vybrat tu jednu jedinou, potřebujete znát původní hry. Často hodně staré hry. Nehledě na to, že modifikací vychází každoročně snad ještě více než her. Volba pěti nejlepších fanouškovských modifikací tak byla i letos hodně dlouhá, nesmírně těžká, ale také zábavná – někdy jen kroutíme v němém úžasu hlavu nad tím, co jsou fanoušci schopni s původními tituly udělat. Tady je naše volba.

Vyzkoušejte Hru o trůny v Total War: Attila díky modifikaci Seven Kingdoms

Od prosince vyšlo už druhé rozšíření alfa verze modu Seven Kingdoms pro Total War: Attila. Jak už jste asi z názvu uhodli, mod předělává jednotky ze hry na ty, které odpovídají seriálu Hra o trůny, respektive původní knižní sáze Píseň ledu a ohně. Vizuální podoba jednotek a hrdinů však odpovídá seriálu. Nový update Beyond the Wall přidává k řadě už existujících velkých i malých rodů od Lannisterů po Tarlye také Hornwoody, Noční hlídku a Divoké. K tomu ještě přidává dalších patnáct generálů včetně Neda Starka, Roose Boltona či Mance Nájezdníka.

Do Total War: Attila vtrhly s novým přídavkem slovanské národy

Jak Creative Assembly slíbili, tak se i stalo. Vyšlo nové DLC, které do Total War: Attila přidává trojici slovanských národů – Venedy, Sklaveny a Anty. Total War sice v kampani Make War Not Love prohrál, takže DLC nebude zdarma, ale za 7,5 eura, nicméně zdarma dostanete alespoň severoafrické Garamanty. Ale teď už ke Slovanům, kteří v rámci Attily patří mezi poměrně unikátní frakce.

U Svaroga a Peruna, Total War: Attila rozšíří slovanské národy

Tak došlo i na Slovany. Povedený Total War: Attila nedávno dostal vynikající expanzi Charlemagne a teď se zpátky, do dob pádu Říma vracíme s novými slovanskými národy. Díky tomu sice můžete zapomenout na Čechy z Charlemagne, ale zase můžete ve jménu Peruna vydrancovat Řím. Představí se tak tři slovanské národy – Antové, Sklaveni a Venedi. 

Historické video z Total War: Attila vypráví příběh Karla Velikého

U příležitosti nedávného vydání DLC Age of Charlemagne pro Total War: Attila si studio Creative Assembly pozvalo historika a archeologa Dr. Paula Harrisona, aby ve stručnosti představil dobu, ve které se DLC odehrává a přiblížil též postavu franckého krále a římského císaře Karla I. Velikého.

Nová kampaň posune Total War: Attila do doby Karla Velikého

V zatím největším rozšíření pro strategii Total War: Attila se podíváte do středověku. Název stahovatelné kampaně je totiž Age of Charlemagne a pokrývá tedy období, kdy už Attilovy kosti dávno ohlodaly myši. Karel Veliký totiž vládl v osmém a devátém století, a pokud si vybavíte hodiny dějepisu, dojde vám, kolik práce před vámi leží a jaké zajímavé události vás v datadisku čekají.

Bleskovky

  • 17. 2. 2015 - Total War: Attila nabízí grafické nastavení připravené pro budoucí grafické karty.

DLC

Total War: Attila - Age of Charlemagne
Total War: Attila - Age of Charlemagne
Strategie
PC
10. prosinec 2015
Total War: Attila - The Last Roman
Total War: Attila - The Last Roman
Strategie
PC
25. červen 2015
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
80/100
Datum recenze:
12. února 2015
Recenze