Top Spin 4
Věková dostupnost

Top Spin 4

Články

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

Booom 2011: nej PC hrou je podle novinářů Zaklínač 2

Minulý týden jsme anoncovali anketu Booom 2011 o nejlepší hru roku podle redakcí českých herních webů a magazínů, kterou pořádala Asociace herního průmyslu ČR a SR. Včera večer proběhlo za hojné účasti novinářů a vývojářů v pražském klubu Theatro vyhlášení výsledků této ankety v celkem osmi kategoriích, které společně s fotkami z akce najdete po rozkliku. Jaké hry tedy u herních pisálků v minulém roce nejvíce zabodovaly?

Best of 2011: Nejlepší sportovní hra

Se sportovními hrami je to podobné, jako se simulátory – vychází jich poměrně málo. Možná vám to tak nepřipadá, ale jsou totiž náročné na produkci. Musíte mí propracovanou AI a animace, co nejlepší grafiku, a když šaháte do herních mechanismů ve snaze nabídnout realistickou hratelnost tak, aby ale byla pořád zábavná, tak nikdy dopředu nevíte, jaký to bude mít efekt. Naštěstí se nám letos sešlo hned několik her, které všechno výše uvedené zvládly na výbornou. O to více se tomu divíme, když se až na jednu výjimku jedná o série, které produkují nové tituly každý rok. Jak zvládají vývojáři během tak krátké doby inovovat, abychom neměli pocit, že to je jenom tiskovou zprávou glorifikovaný update, to prostě jen tak nepochopíme. Jisté tušíte, o kterých hrách je řeč. Pojďme si však to nejlepší ze sportovních her za rok 2011 představit konkrétně, slovem vás bude provázet garant této kategorie naší série Best of 2011 článků, Petr Poláček.

2K se distancují od erotického traileru na Top Spin 4

Jestliže jste na některých herních serverech během dneška zahlédli tzv. sexy trailer z...

Sledujte třetí díl herního pořadu Re-Play

Premiéra čtvrtého dílu herního pořadu Re-Play na Prima Cool už proběhla, je čas na reprízu...

Top Spin 4 - dojmy z hraní

Hovořit o tenisové hře a vědět, že ji mají na svědomí české ruce, není zrovna obvyklé. Vlastně si nepamatuju, že bych to někdy předtím zažil. Ale být součástí nadnárodní vydavatelské firmy, což je případ 2K Czech, takové situace přináší. Po zhruba půlhodině strávené v kůži Borise Beckera na virtuálním kurtu v Top Spin 4 však musím říct, že české ručičky zase jednou ukazují šikovnost.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
19. dubna 2011
Recenze