zavřít

Booom 2011: nej PC hrou je podle novinářů Zaklínač 2

Windows Wii PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Minulý týden jsme anoncovali anketu Booom 2011 o nejlepší hru roku podle redakcí českých herních webů a magazínů, kterou pořádala Asociace herního průmyslu ČR a SR. Včera večer proběhlo za hojné účasti novinářů a vývojářů v pražském klubu Theatro vyhlášení výsledků této ankety v celkem osmi kategoriích, které společně s fotkami z akce najdete po rozkliku. Jaké hry tedy u herních pisálků v minulém roce nejvíce zabodovaly?

Nejlepší česká hra roku 2011

1. Top Spin 4 (2K Czech)
2. Take on Helicopters (Bohemia Interactive)
3. Coraabia (ARK8)

Další nominovaní: Gyro 13, Shadowgun

Pro někoho trošku překvapivě nakonec přejel Top Spin 4 vrtulníky od Bohemky, ale z pohledu Games to bylo zcela po právu. Hra uspěla v recenzích u nás i v zahraničí, dokonce si vedla výborně i v prodejích a 2K Czech se jí může po právu chlubit, i když jsme slyšeli, že její vývoj vůbec nebyl jednoduchý.

Nejlepší PC hra roku 2011

1. Zaklínač 2: Vrahové králů (CD Projekt RED / Comgad)
2. Portal 2 (Valve Software / Electronic Arts)
3. Deus Ex: Human Revolution (Eidos Montreal / Cenega)

Další nominovaní: Star Wars: The Old Republic, The Elder Scrolls V: Skyrim

V této kategorii snad ani nemohl vyhrát nikdo jiný, než CD Projekt se svým PC only a navíc parádním titulem. PC verze Deus Ex 3 i Portal 2 byly také příkladně odladěné, když odhlédneme od toho, že šlo o skvělé hry, ale čeští novináři stavěly PC původ druhého Zaklínače evidentně nad všechny ostatní faktory.

Nejlepší PlayStation 3 hra roku 2011

1. Uncharted 3: Drake's Deception (Naughty Dog / Sony)
2. Dark Souls (From Software / Cenega)
3. LittleBigPlanet 2 (Media Molecule / Sony)

Další nominovaní: Batman: Arkham City, inFamous 2

Platformově exkluzivní tituly to mají proti multiplatformovkách v podobných kategoriích vždycky jednodušší, proto nás trošku překvapuje druhé místo pro Dark Souls. A když překvapuje, tak pozitivně samozřejmě, protože se jedná o vynikající titul.

Nejlepší Xbox 360 hra roku 2011

1. Gears of War 3 (Epic Games / Microsoft)
2. Dark Souls (From Software / Cenega)
3. Batman: Arkham City (Rocksteady / Cenega)

Další nominovaní: Forza Motorsport 4, Deus Ex: Human Revolution

I na Xboxu se Dark Souls propracovala na druhé místo, ale na třetí Gearsy snad ani neměla šanci dosáhnout. Petr nad tím sice kroutil hlavou, ale proti skupince kolegů, kterým volba hry od Epicu přišla jasná, toho moc nezmohl :)

Nejlepší Wii hra roku 2011

1. The Legend of Zelda: Skyward Sword (Nintendo / Conquest)
2. Rayman Origins (Ubisoft / Conquest)
3. Xenoblade Chronicles (Monolith / Conquest)

Další nominovaní: Kirby's Epic Yarn, The Conduit 2

Stejně jako na Xboxu asi nemohlo vyhrát nic jiného, než GoW 3, tak na Wiičku si nárok na první flek těžko mohla činit jiná hra, než poslední Zelda. I když zrovna v této kategorii jsme hlasovali jinak a být po našem, tak by se Kirby určitě dostal do první trojky a Rayman by konkurenci zválcoval, až by se mu prášilo od tenisek.

Nejlepší technické zpracování

1. Battlefield 3 (EA DICE / Electronic Arts)
2. Uncharted 3: Drake's Deception (Naughty Dog / Sony)
3. RAGE (id Software / Cenega)

Další nominovaní: Crysis 2, Batman: Arkham City

Překvapení v podobě druhého místa pro Uncharted 3 vyvažuje snad jedině fakt, že se do TOP 3 nedostal nový Batman. Čeští novináři naopak správně ocenili i RAGE, ze které se navzdory počátečním problémům vyloupla výborně zpracovaná střílečka.

Nejlepší scénář

1. Portal 2 (Valve Software / Electronic Arts)
2. Deus Ex: Human Revolution (Eidos Montreal / Cenega)
3. Uncharted 3: Drake's Deception (Naughty Dog / Sony)

Další nominovaní: L.A. Noire, Zaklínač 2: Vrahové králů

Inteligentní humor tvůrců z Valve tentokrát přejel nejenom transhumanistickou tematiku třetího Deuse, ale i laškovného Nathana Drakea z Uncharted 3 a hlavně druhého Zaklínače, jehož scénář řadu z vás posadil na zadek. Ne tak herní pisálky.

Nejlepší hudba

1. Deus Ex: Human Revolution (Eidos Montreal / Cenega)
2. Bastion (Supergiant Games)
3. Portal 2 (Valve Software / Electronic Arts)

Další nominovaní: The Elder Scrolls V: Skyrim, Assassin's Creed: Revelations

Tak málo scházelo skvělému Bastionu, aby vyhrál alespoň v jedné kategorii. Ale i druhé místo je hezké a je fajn vidět, že i herní novináři hudbu ve hrách poslouchají a umí ocenit. Deus Ex si první flek určitě zaslouží, jen ta absence Skyrimu v nejlepší trojce je možná trošku překvapivá. Ale, takový je život.

Jak tedy sami vidíte, k žádným velkým překvapením nedošlo a je jasné, že redakce Levelu, Score, Zing.cz, Game Page, Indiana, Re-Playe, Games.cz, BonusWebu a Doupě.cz obývají hráči s velmi podobnými preferencemi, jaké máte vy, nebo alespoň většina z vás. Když ale do diskuse napíšete, jak byste volili vy, rozhodně se nebudeme zlobit, naopak. Pro inspiraci tu máte ještě pár fotek z předávání. Další pak najdete na Facebook stránce AHP.

Předávání cen moderovali Pavel Dobrovský a Alžběta Trojanová


Cenu za Uncharted 3 přebírá od Michala Křivského z Levelu Ivan Bradáč ze Sony


Karolína Koucká z Comgadu přebírá od Ondry Broukala z Game Page cenu za Zaklínač 2


Slavo Benko z EA přebírá cenu za BF3 od Filipa Krauchera z Indianu


Tady se na pódiu kroutí Martin Bach, toho času za AHP :)


Adam Plechatý ze Score žádnou cenu nepředával, ale jak sami vidíte, měl mnohem důležitější roli. A zvládl ji bez nehody, co jsme tak slyšeli :)

Tagy: booom

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.