Titan Quest

Titan Quest

Články

Na GOGu probíhají velké týdenní slevy, ke svému nákupu dostanete Double Dragon Trilogy

Léto je už tradičně největším svátkem snad všech hráčů. Jde totiž o období, kdy se dva giganti Steam a GOG předhánějí v počtu zlevněných titulů a výši samotných slev. Jen ať se klidně perou, protože z toho těžíme převážně my. Byť asi počet zlevněných titulů kraluje na straně Steamu, GOG na druhou stranu nabízí v tomto případě hned tři hry zdarma k vašemu prvnímu letnímu nákupu.

Budoucnost Darksiders a Red Faction vypadá bledě

Po potvrzení, že značka Homeworld nyní skutečně patří do rukou Gearboxu, tedy nejnověji vývojářů Aliens: Colonial Marines, se začíná vybarvovat i osud dalších značek donedávna patřících nešťastnému THQ. Jmenovitě jde o Darksiders, ale také Red Faction, Supreme Commander či Full Spectrum Warrior (a mnoha, mnoha dalších), které si pořídili pachtilové z Nordic Games, což z Aleše předevčírem učinilo nejšťastnějšího člověka na světě. Po krátké odmlce jeho litanii dává za pravdu rozhovor & dojmologie z GameInformeru, která je ve svých detailech věru depresivní čtivo.

Homeworld patří Gearboxu, Darksiders získal Nordic

Před pár dny jsme vás informovali o tom, že plány na kickstarterové oživení Homeworldu padlo, protože značku v aukci koupil někdo jiný než TeamPixel. Teď už je známo o koho jde – značku Homeworld nyní vlastní Gearbox. Osobně bych byl radši, kdyby se dostalo na „druhý“ Stardock a „třetí“ Paradox, kteří se o značku také ucházeli. Nejde se totiž ubránit vlně nedůvěry, když se Randy Pitchford na Twitteru rozplývá nad tím, že mají skvělou značku Homeworld a nevzpomenout si na podobné nadšené rozplývání v případě Aliens: Colonial Marines.

Diablo bylo první… Malá vzpomínka na slavná akční "RPG"

Přestože žánr akčních RPG s typickým leitmotivem chrabrého hrdiny stojícího proti houfujícím se potvorám definovalo právě Diablo, je zajímavé sledovat, jak se všichni kolem snaží zoufale tohoto netitulovaného krále neúspěšně sesadit z trůnu – celé roky. Vzpomenete si ještě vůbec na všechny ty horší i lepší klony? Psala se devadesátá léta a v podstatě každá hra, která v té době vyšla, znamenala do určité míry nějaký posun kupředu. Pokud vývojáři něco takového nezvládli, pak šlo převážně o zoufalá individua.

Grim Dawn na enginu Titan Quest

Postapokalyptické akční RPG plné nadpřirozených schopností.

Bleskovky

  • 15. 1. 2021 - Na začátku února vyjde mobilní verze Titan Questu v legendární edici

  • 28. 6. 2018 - Vyšel nový update pro a Xbox One verzi hry Titan Quest, který přidává lokální kooperační multiplayer. Této novinky se při vydání dočká i Switch verze hry.

  • 18. 12. 2017 - Titan Quest vyjde na PS4, Xbox One ve standardní i sběratelské edici 20. března.

  • 2. 9. 2016 - Studio THQ Nordic vydalo při příležitosti 10. výročí Titan Quest přepracovanou verzi hry, kterou na STEAMu obdrželi všichni majitelé verze původní. Pokud jimi nejste, můžete si hru zakoupit za pohých 5€.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
55/100
Datum recenze:
28. června 2006
Recenze