The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition
Věková dostupnost

The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition

Články

Pod rukama modderů vzniká nejen Morrowind a Cyrodiil. Beyond Skyrim: Roscrea vás vezme na vulkanický sever

Modderská skupina Beyond Skyrim má ambiciózní cíl: vytvořit v enginu Skyrim ideálně celý Tamriel. Dokončen byl prozatím region Bruma, který si hráči pamatují z TES IV: Oblivion, ale práce postupují i na dalších projektech. Autoři se v novém vývojářském deníčku připomínají se svým modem Roscrea, který láká na mrazivou atmosféru vulkanických ostrovů.

Ambiciózní fanouškovský mod Skywind vypadá jako profesionální remake milovaného Morrowindu

Modifikace Skywind má své kořeny v roce 2012, ale až do roku 2015 šlo o snahu „pouze“ portovat The Elder Scrolls III: Morrowind do enginu The Elder Scrolls V: Skyrim. Dnes jde o plnohodnotnou předělávku, o vytvoření celé hry úplně od základů, jednoduše o kompletní remake, který vypadá snad ještě lépe, než kdyby se do něj oficiálně pustila Bethesda.

NeoRetro – hrajeme TES V: Skyrim

Je to k nevíře, ale The Elders Scroll V: Skyrim má už téměř 8 let. Objektivně stará hra má však stále širokou hráčskou základnu. Můžou za to nejen novější vydání pro další platformy, ale i moderská komunita, která z titulu dokázala časem udělat něco, co dalece překonává původní hru.

Dokončení Skyblivionu je na dohled. Moddeři se připomínají novým trailerem

Tak že bychom se přece jen dočkali? Autoři konverze Oblivionu do enginu Skyrimu se vytasili s novým trailerem, který mod ukazuje v potěšujícím stavu. Krajina Cyrodiilu, Imperiální město i pláně Oblivionu vypadají v novějším enginu parádně. Alespoň přibližné datum vydání ale moddeři ještě neprozradili.

Bleskovky

  • 13. 4. 2018 - Až do neděle můžete zdarma vyzkoušet Injustice 2 (PS4 / Xbox One), Ghost Recon Wildlands (PC / PS4 / Xbox One) a The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition (PC).

  • 1. 11. 2016 - Britský žebříček prodejnosti 43. týdne roku 2016: 1. Battlefield 1, 2. Skyrim V - Special Edition, 3. FIFA 17.

  • 31. 10. 2016 - Skyrim: Special Edition nabízí podporu 191 Xbox One a 72 PS4 módů.

  • 26. 10. 2016 - Bethesda odešle recenzentům hry Skyrim Special Edition a Dishonored 2 až den před vydáním.

  • 25. 10. 2016 - Video: Přes 20 minut gameplay záběrů z Xbox One verze hry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition.

  • 19. 10. 2016 - Vývoj Skyrim: Special Edition je dokončen, těšit se můžete mimo jiné na nové nástroje pro tvorbu módů. (+ systémové požadavky)

Hodnocení čtenářů:
90/100