The Elder Scrolls IV: Oblivion
Věková dostupnost

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Články

GOG nabízí za pár korun nové i staré pecky od Bethesdy

Do nové hry od Bethesdy zbývá pouhý měsíc. Doom Eternal vyjde 20. března, tak proč si do té doby nepřipomenout některé z jeho starších předchůdců, když jsou zrovna na GOGu za pár šupů? Stejným způsobem můžete zavzpomínat na další ikonické série studia a mezi kousky, kterým táhne na 20, ale i 30 let, se najde i pár z poslední dekády.

Dokončení Skyblivionu je na dohled. Moddeři se připomínají novým trailerem

Tak že bychom se přece jen dočkali? Autoři konverze Oblivionu do enginu Skyrimu se vytasili s novým trailerem, který mod ukazuje v potěšujícím stavu. Krajina Cyrodiilu, Imperiální město i pláně Oblivionu vypadají v novějším enginu parádně. Alespoň přibližné datum vydání ale moddeři ještě neprozradili.

Deskovka The Elder Scrolls: Call to Arms prozkoumá Skyrim, Oblivion i TESO

Doufal jsem, že se jí dočkáme. Jakmile se stolní adaptace dočkal Fallout (a to rovnou od dvou různých firem v odlišném provedení), bylo jen otázkou času, než dojde i na licenci The Elder Scrolls. První pořádnou deskovkou z tohoto světa bude figurková válečná hra The Elder Scrolls: Call to Arms, která vyjde o letošních Vánocích.

Ambiciózní předělávka Skyblivion v novém videu předvádí Cyrodiil

Něco tu krvácí, a není to koleno po zásahu zrádným šípem. Je to moje srdce, zasažené ostrou dýkou nostalgie. Slovutná série Elder Scrolls mě lapila teprve Oblivionem, kterého jsem se kdysi dávno nahrál – no, řekl bych, že to byly spíš stovky než desítky hodin. Proto mě velice zajímá jeho věrná nápodoba v enginu Skyrimu. Skyblivion před pár dny vydal další trailer, který ukazuje krásné prostředí Cyrodiilu.

Nejoblíbenější hrou Terryho Pratchetta byl Oblivion. Vytvořil pro něj i mod

Příběhy ze Zeměplochy a dalších magických míst z pera Terryho Pratchetta mě provázely napříč mým dětstvím, provázejí mě dnes, a pokud se šeredně nemýlím, budou mě provázet až do konce. Můžu tedy dost bezpečně prohlásit, že mám sira Terryho moc rád. A po dnešku, i když jsem nevěděl, že je něco takového vůbec možné, ho mám ještě raději. To, že s oblibou hrál počítačové hry, mi bylo známo. Ale neslyšel jsem ho o nich mluvit. A netušil jsem, že byl aktivním členem moderské komunity.

GOG nabízí Fallout 3, New Vegas a Oblivion s padesátiprocentní slevou

Následující informace bez nejmenších pochyb nadchne všechny příznivce her v otevřeném světě, kterým nevadí grafika nakousnutá zubem času, a rozhodně potěší i fandy studia Bethesda. Internetový obchod GOG totiž spustil prodej skvělé postapokalyptické dvojičky Fallout 3 a Fallout: New Vegas, obě dvě v ultimátní edici se všemi DLC a s podporou modů. A přesně to samé platí o mém osobním oblíbenci, nedokonalém, leč i tak výborném RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Bleskovky

  • 28. 6. 2018 - Služba Xbox Game Pass bude v červenci obohacena o hry Wahammer: Vermintide 2, DiRT 4, Zombie Army Trilogy, Human Fall Flat, Bomber Crew, Abzu, Shadow Complex Remastered, The Elder Scrolls IV: Oblivion, a Fallout 3.

  • 30. 11. 2016 - The Elder Scrolls IV: Oblivion oficiálně přibyl na seznam zpětně kompatibilních X360 titulů.

  • 19. 5. 2016 - Video: Záběry ze zrušené PSP verze hry The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
94/100
Datum recenze:
4. dubna 2006
Recenze