Starlink: Battle for Atlas

Starlink: Battle for Atlas

Články

GamesPlay – hrajeme vesmírnou akci Starlink: Battle for Atlas

Ubisoft nám dokázal, že k úspěchu nepotřebujete nekonečný vesmír plný procedurálního generování. Je vlastně mnohem lepší držet se při zemi. Starlink: Battle for Atlas nabízí „pouze“ sedm planet k objevení, ale na rozdíl od No Man’s Sky je už od počátku mnohem plnější hrou. Recenze je venku, nyní je načase podívat se na hru i s plastovými lodičkami v GamesPlayi.

Fight Club #397: Rozbíjíme trůny

Ze všech stran se na nás valí jedna lepší hra než druhá a my nevíme, kam dřív skočit. A tak to máme rádi. Patrik nám poletuje ve zmenšené verzi No Man’s Sky jménem Starlink: Battle for Atlas a baví ho to. Šárka se zase pustila do Thronebreaker: The Witcher Tales a jak už jste se mohli dozvědět z její recenze, je to velká pecka. Jenže na dveře už buší jedna potenciálně ještě větší senzace.

Novinka Starlink: Battle for Atlas je zmenšená verze No Man’s Sky

Ubisoft nám krátce po vydání konzole Switch dokázal, že spojení s Nintendem šlape jako promazaný stroj. Mario + Rabbids Kingdom Battle slavila nečekaný úspěch. Hra dokázala zjednodušit mechanismy známé z XCOMu, ale neubrala nic na zábavnosti. Podobné tvrzení by mělo platit i o další velké novince Ubisoftu nazvané trochu genericky Starlink: Battle for Atlas. Ta totiž působí jako menší bratříček No Man’s Sky.

Vesmírná akce Starlink se začíná vybarvovat, naznačuje rozsáhlé RPG prvky a obří světy

Starlink: Battle for Atlas se pořád prezentuje jako přístupná vesmírná střílečka cílená spíše na mladší publikum, ale najednou se začíná vybarvovat v jiných tónech. Hra vyjde na PlayStation 4, Xbox One a Switch už v říjnu a podle nových ohlasů z E3 2018 jde o akčnější No Man’s Sky v menším, ale přesto obrovském měřítku.

Záznam tiskové konference Ubisoftu

Tisková konference Ubisoftu je za námi a rozhodně stála za pozornost a to i když nedošlo na ukázání nového Splinter Cellu. Bohatě to ale vyhradila nová videa a informace o hrách, které Ubisoft už vydal a dále podporuje, a nebo o těch, které teprve vydá a víme o nich. Srdce asi všech ve studiu si ukradl Assassin’s Creed Odyssey, který se oproti údajným uniklým informacím neodehrává za Flaviovské dynastie, ale mnohem hlouběji v historii, během zlaté éry městských států a Peloponéských válek. Na záznam tiskovky a naši následnou debatu ve studiu a s diváky se můžete podívat v článku.

Bleskovky

  • 4. 4. 2019 - Ubisoft přestává vyrábět fyzické hračky série Starlink, série prý neměla takový úspěch, jaký očekávali.

  • 20. 12. 2018 - Starlink: Battle For Atlas se zítra dočká spousty nového obsahu pro všechny zdarma, včetně fotomódu a dalších typů nepřátel.

  • 7. 9. 2018 - Starlink: Battle for Atlas ukazuje půlhodinu hraní, předvádí meziplanetární cestování, bitvy i rozmanité biomy.

  • 8. 8. 2018 - Ubisoft s sebou na Gamescom 2018 přiveze Starlink: Battle for Atlas, Trials Rising, Assassin’s Creed Odyssey, Skull & Bones, The Division 2, Anno 1800, Mario + Rabbids Kingdom Battle a Just Dance 2019.

  • 2. 7. 2018 - Video: Půl hodina gameplay záběrů z titulu Starlink: Battle for Atlas.

  • 12. 6. 2018 - Vydání StarLink je naplánováno na 16. října.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
5. listopadu 2018
Recenze