Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

Články

Nejlepší Star Wars hry podle redakce Games.cz

Tak nám včera vyšly nové filmové Hvězdné války. My v redakci jsme se na Vzestup Skywalkera kolektivně vydali až dnes a dojmy vám případně sdělíme v některém z novoročních podcastů či na sociálních sítích, ale ještě předtím nás napadlo rekapitulovat naše nejoblíbenější počítačové hry z předaleké galaxie. Někdo rád závodí, jiný seká mečem, další přemýšlí nad strategickou mapou. Ke komu se přikláníte vy?

Nintendo oznámilo zástup nových her pro Switch v čele s Overwatchem, Divinity a Assassinem

Z noci na dnešek byl odvysílán další čtyřicetiminutový Nintendo Direct, ve kterém došlo k odhalení několika zajímavých novinek, portů a dat vydání. Potvrdily se například spekulace o Overwatchi, kterému před několika týdny unikl na Amazonu obrázek z oficiálního pouzdra s logem hry.

Retro GamesPlay: Jedi Knight II - Jedi Outcast

Nejenom v tuzemských kinech ještě pořád řádí fenomén Hvězdných válek v podobě první Star Wars Story s názvem Rogue One. A při té příležitosti si v dalším retro gamesplayi předvedeme videoherní verzi „vedlejšího“ příběhu z universa Hvězdných válek. Kyle Katarn se sám se sebou a s temnou stranou Síly pere už od roku 1995 a titulu Dark Forces, ale jedna z jeho nejsvětlejších chvilek přišla v roce 2002, kdy musel v Jedi Knight II - Jedi Outcast znovu aktivovat své schopnosti, aby se mohl postavit nepříteli v podobě Desanna.

Síla vás provázej, GOG.com nabízí pořádné slevy na Star Wars hry

Jelikož se blíží 4. květen (May the Fourth be With You), GOG.com spouští slevovou akci na celou řadu titulů spojených se ságou Star Wars. Pokud vám tedy nějaký kousek v digitální knihovničce chybí, teď je ten správý čas na doplňování, protože v rámci Blaster a Saber Bundlu jde sehnat tyto hry s 37% respektive 76% slevou. Což už je nabídka, která se neodmítá, protože tohle jsou droidi, které hledáte.

Raven "daroval" komunitě zdrojové kódy Jedi Academy a Outcast

Společně s oznámeným zrušením vývojářských aktivit LucasArts (viz Petrův článek), které se může v budoucnu projevit jako prospěšné pro všechny Star Wars a další značky, přišel i krok ze strany Raven Software. Známé studio se rozhodlo udělat radost fanouškům a nadšeným moderům a dalo volně k dispozici zdrojové kód Jedi Outcast a Jedi Academy.

Bleskovky

  • 24. 6. 10:37 - Berte zdarma 2 hry od Epicu a 25 her od Amazon Prime

  • 16. 11. 2021 - 76 her z dob Xboxu a Xboxu 360 dostalo podporu zpětné kompatibility na Xboxu One a Xboxu Series X/S

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
89/100
Datum recenze:
29. března 2002
Recenze