Silent Hill: Downpour
Věková dostupnost

Silent Hill: Downpour

Články

Budoucnost hororových značek: Spekulace slibují nový Silent Hill, ale Resident Evil 8 je prý daleko

Úniky informací, „zaručeně potvrzené zprávy ze zákulisí vývoje“ a mnohdy i obrázky neoznámených her jsou denním chlebem herních fanoušků, zvlášť těch, kteří se pohybují na diskuzních fórech a na Twitteru. Vyznat se v tom, co je pravda a co čistá spekulace, je mimo vody oficiálních oznámení komplikované, takže předpovědi ohledně Resident Evil i Silent Hillu od uživatele AestheticGamer berte s rezervou.

Half-Life 2 modifikace Silent Hill: Alchemilla zahání hlad po skutečném Silent Hill zážitku

Touha fanoušků po další Silent Hill hře, která bude věrná principů prvních dvou dílů, je neutuchající. A protože není jisté, kdy a jestli vůbec ji naplní společný projekt Hideo Kodžimy a Guillermo del Tora s názvem Silent Hills, nezbývá než se v mezičase obrátit na amatérskou tvorbu. A rozhodně nemusí jít o náhradní řešení z nouze, jak dokazuje čerstvě vydaná Half-Life 2 modifikace Silent Hill: Alchemilla. Má sice svá specifikace, respektive nedostatky, ale jinak se jí daří zachytit atmosféru a do značné míry i charakter původních Silent Hill her na výbornou. Navíc jde o modifikaci a její vyzkoušení vás nic nestojí. A rovnou říkám, udělejte to navzdory hardcore obtížnosti.

Tamtamy hovoří o konci brněnského studia Vatra Games

Začalo to kratičce, ale výrazně.

Neustálý déšť ve videu z hraní Silent Hill: Downpour

V hororové adventuře Silent Hill: Downpour se v roli uprchlého vězně Murphyho podíváte do...

Silent Hill: Downpour bude méně akční, ale bez Yamaoky

Hodně očekávaný nový přírůstek do rodiny Silent Hill s podtitulem Downpour by se měl vracet k tomu, co udělalo sérii tak populární.

Šéf designu Silent Hill: Downpour nevydržel posun vydání

Odsun vydání akčního hororu Silent Hill: Downpour, který se vyrábí v brněnském studiu Vatra Games, už neustál designový šéf tohoto titulu Brian Gomez. Své rozhodnutí odejít oznámil počátkem října a posledním pracovním dnem pro něj byl 31. říjen. Proč vlastně Gomez, jehož přednáška o hororových hrách mě uchvátila na loňské akci Game Acces 2010, zvedl kotvy a odešel od prakticky hotového projektu?

Bleskovky

  • 17. 10. 2016 - Studio Konami v minulosti pracovalo na PC verzi hry Silent Hill: Downpour, nakonec však vývoj zrušilo.

  • 6. 1. 2015 - Z doposud neznámých důvodů byl z Xbox Live Marketplace odstraněn titul Silent Hill: Downpour.

Hodnocení Metacritic:
68/100