Silent Hill: Downpour bude méně akční, ale bez Yamaoky
zdroj: Archiv

Silent Hill: Downpour bude méně akční, ale bez Yamaoky

5. 1. 2012 12:15 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Hodně očekávaný nový přírůstek do rodiny Silent Hill s podtitulem Downpour by se měl vracet k tomu, co udělalo sérii tak populární.

Ostatně, nejblíže má prý k Silent Hill 2. Takže už nečekejte boji vyplněný horor (zdravíme Homecoming), ale spíše plíživé prozkoumávání děsivého města ponořeného do nekonečného deště, jehož intenzita bude určující i pro výskyt potvor. Murphy, hlavni hrdina, přitom není žádný voják či profesionální bitkař, a tak bude mnohdy lepší vzít nohy na ramena, než stát čelem hordám nestvůr.


Ostatně, vzhledem k tomu, že zbraně budou improvizovaného rázu a dle použitého materiálu se dříve či později rozpadnou, nejsou dlouhé, náročné střety zrovna vhodné pro vaše zdraví. Navíc unesete jen pistoli v pouzdře, a pak to, co se vám vejde do rukou. Žádné kouzelné inventáře plné věcí. Co se týče monster, ta budou nová, odpovídající Murphyho minulosti a problémům. Nevrátí se tak sestřičky ani Pyramid Head.

Jak už bylo zmíněno, déšť a voda obecně bude leitmotivem hry. Právě dynamicky se měnící počasí bude tím nevypočitatelným faktorem, který udělá z prohlídky již přišlého území klidně úprk o život. Vrátí se ovšem i trademark série, tedy mlha. Město samotné bude plně prozkoumatelné, žádné omezené série pokojů a ulic. S tím souvisí i systém vedlejších úkolů, na které třeba narazíte náhodou a zavedou vás k příběhu, který nemusí souviset s hlavní příběhovou linií.

Kdo ale byl také poznávací značkou celé série a nevrátí se, je geniální skladatel Akira Jamaoka, který po 17 letech Konami opustil a pro Downpour se hledal nový skladatel. Oním vyvoleným se stal Daniel Licht, který odvádí skvělou práci na neméně skvělém seriálu Dexter. Jamaoka asi bude všem fandům chybět, nicméně Lichtovým stylem se rádi necháme překvapit.

Nejnovější články