zavřít

Tamtamy hovoří o konci brněnského studia Vatra Games

PlayStation 3 Xbox 360

- Byznys autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Začalo to kratičce, ale výrazně.

Český vývojářský matador David Šemík z 2K Czech, respektive Illusion Softworks dal na svůj Twitter koncem minulého týdne zprávu „Vatra Games RIP“. Pro studio byl pravděpodobně slušný, ale ne zrovna okouzlující a hlavně úspěšný, Silent Hill: Downpour celkem solidní ranou, a tak musí vyvolat spojení s touto zákulisní šeptandou logický zájem. EG.cz přišel s tím, že má několik anonymních zdrojů, které už o konci Vatra Games vědí. Studiu prý krachl projekt bojovky ve stylu God of War a čeká se propouštění.


Britští vlastníci Vatry z Kuju Entertainment zpočátku mlčeli, ale nakonec zareagovali pro britský Eurogamer a víceméně potvrdili, že to není výstřel mimo. Není to tak překvapivé, ve vedení Kuju se minulý měsíc odehrálo několik rošád a jistě se přehodnocuje stav vlastněných položek. Potvrzují to i slova Kuju ohledně budoucnosti Vatra Games.

„Nový manažerský tým Kuju provádí strategické zhodnocení všech obchodních aspektů. V tuto chvíli jsou pokračující obchodní aktivity studia Vatra vyhodnocovány. Momentálně jsme ale ještě nedošli k žádnému závěru“. Samozřejmě, nikdy není dobré, když se na vás obrátí oko vlastníka s tím, že zhodnocuje, jak si vedete. Český rybníček je specifický tím, že je malý, tamtamy oné zákulisní šeptandy tu putují rychleji než SMS, a každý dopředu ví, co s firmou bude.

Jenže, pro Vatru vážně moc věcí nemluví. Silent Hill: Downpour nebyl tím hitem, který studio potřebovalo a není třeba zdůrazňovat, že v dnešním herním byznysu není moc prostoru na klopýtnutí. Samozřejmě, nikdo neříká, že studio nemůže být jen restrukturalizováno, ale mnoho věcí tomu nenasvědčuje.

Tagy: byznys

Zdroje: Twitter,Game Informer,Eurogamer UK,Eurogamer CZ,mafia.czech-games.net

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.