Quake II

Quake II

Články

Bethesda rozdává hry ze série Quake zdarma

Jako poděkování za QuakeCon

Seznam her s ray tracingem se rozrůstá na 20 titulů. V čele je Minecraft

Kromě očekávané RPG pecky Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 dostanou podporu ray tracingu i další hry. Nvidia na Gamescomu potvrdila Minecraft, Dying Light 2 nebo SYNCED: Off-Planet. Některé z dříve oznámených titulů mají navíc na veletrhu svá hratelná dema, kde lze vidět ray tracing v pohybu. Že by patch pro Wolfenstein: Youngblood nebyl zas tak daleko?

Retro GamesPlay – hrajeme Quake 2 s raytracingem

Střílečka Quake 2 od studia id Software trochu překvapivě nebyla přímým pokračováním jedničky a ani následující Arena na ni nenavazovala. Namísto pravděpodobnějšího remaku jsme se nedávno dočkali obohacení titulu z roku 1997 o technologii raytracing. Likvidaci emzáků si tak v dnešním Retro GamesPlayi vychutnáme s realističtějším nasvícením a vylepšenou grafikou.

Šéf studia id Software Tim Willits po téměř čtvrt století končí

Je zvláštní si uvědomit, že doba trvání celého mého života je jen o jeden rok delší než kariéra Tima Willitse ve studiu id Software. Level designér, šéf studia a bývalý spolumajitel studia se rozhodl, že po 24 letech na jednom místě je načase se posunout. Letošní QuakeCon bude jeho posledním. Tedy alespoň v roli zaměstnance firmy.

Quake II dostává oficiální remaster s ray tracingem

Žijeme v opravdu zvláštní době. Demonstrace schopností ray tracingu na vysoce kvalitních scénách v nejmodernějších hrách je zcela logická, ale aplikovat stejnou technologii na 22 let starý software? To je… možná ještě smysluplnější. Jedině tak totiž zaznamenáte obrovský kus cesty, který hry za dvě dekády urazily. Výrobce grafických karet Nvidia si za svého testovacího panáka vybral stařičký Quake II, jehož remasterovanou verzi dá zakusit každému.