Praey for the Gods

Praey for the Gods

Články

Polární dobrodružství Praey for the Gods míří do předběžného přístupu

Praey for the Gods se pod sněhovými závějemi přejmenovalo a do svého názvu dostalo vtipnou slovní hříčku, pořád ale působí jako nějaká tajná verze Shadow of the Colossus, kterou schovali na Antarktidu. Jedinou vaší možností, jak se dostat z odříznutého zasněženého ostrova, je totiž zabít přesně ty obří, severské bohy, které jste do té doby bezmezně uctívali.

V Praey for the Gods nebudete šplhat jen po božských bytostech, ale jako v Zeldě naprosto po všem

Praey for the Gods je akční survival ne nepodobný Shadow of the Colossus, ze kterého čerpá inspiraci v podobě obřích bossů. Ty v tomto případě tvoří desítky metrů vysocí bohové, kteří na mírumilovný lid seslali mrazivou zimu. Na vašich bedrech leží vyhlazení bytostí, v které sami věříte, čímž zachráníte lidskou rasu. Teď se ukázalo, že bohové nebudou jediným šplhacím prvkem ve hře, a do popředí zájmu se prodírá absolutní svoboda pohybu.

Lov na bohy v Prey for the Gods začíná na Kickstarteru

Před devíti měsíci jsme vás poprvé informovali o vzniku akční survival hry Prey for the Gods, která si největší kus inspirace bere z Shadow of the Colossus. Mladá bojovnice se v zasněžené krajině vydává zabít své bohy, protože je to její jediná cesta k přežití. Tříčlenný tým No Matter Studios na hře pracuje už druhým rokem, a protože se ukázalo, že by o ní byl zájem, vydal se s projektem na Kickstarter, kde tvůrci blíž představili jednotlivé herní složky. Jako cíl si stanovili 300 tisíc dolarů a mají našlápnuto k tomu, aby jej dosáhli.

Mladá bojovnice musí v Prey for the Gods zničit obrovské bohy, aby skončila věčná zima

Jak se zdá, kultovní Shadow of the Colossus bude mít svého nástupce. Tedy pokud se povede projekt malého kalifornského studia No Matter, který se jmenuje Prey for the Gods a... prostě vypadá právě jako zmíněný populární kousek z PlayStation 2. Ostatně, i oficiální (a dosti strohý) popis hry se na tuhle klasiku nenápadně odvolává tvrzeními, že nás čeká „kolosální nebezpečí.“

Bleskovky

  • 21. 11. 2017 - Uzavřená alfa verze hry Praey for the Gods bude spuštěna až v průběhu příštího roku.

  • 7. 11. 2016 - Prey for the Gods nabídne otevřený svět.

  • 25. 7. 2016 - Prey for the Gods vyjde také na Xbox One a PS4.

  • 15. 7. 2016 - Hlavní hrdinka Prey for the Gods po většinu času nepromluví a uživatelský interface bude mít minimum prvků. Hru projdete za 4 až 8 hodin.