PlayerUnknown's Battlegrounds
Věková dostupnost

PlayerUnknown's Battlegrounds

Články

Battle royale PUBG láká na víkend hraní zdarma

Navíc si ho můžete koupit za polovic

Nejlepší dnešní aprílové žertíky: Fantasy PUBG, vesmírný War Thunder či vykulený Overwatch

Oznamovat v dnešní den cokoliv seriózního nemusí být zrovna šťastný marketingový tah. 1. duben máme neodmyslitelně spojený s tropením žertů a je tradicí, že i herní firmy si samy ze sebe trochu vystřelí. Podívejme se společně na některé z nejlepších vtípků, které nás dnes rozesmály.

Call of Duty: Warzone láme rekordy, je nejrychleji rostoucí nemobilní hrou

Rekordy se tento týden nepřekonávají jen na Steamu. Značka Call of Duty je z principu zárukou komerčního úspěchu, a co teprve Call of Duty s free-to-play modelem. Activision si ho před půlrokem vyzkoušel s mobilní verzí populární střílečky a minulý týden v úterý vydal samostatný battle royale titul, který si zdarma může zahrát každý. A boduje – podle analytika Daniela Ahmada jde o nejrychleji rostoucí nemobilní hru v historii.

Nejpopulárnějším jazykem na Steamu je momentálně čínština

Číňanů je… hodně. Čínsky podle odhadů mluví více než jedna miliarda lidí, takže není žádný div, že se zjednodušená čínština stala nejpoužívanějším jazykem na Steamu. Podle posledního průzkumu na vzorku 90 milionů hráčů si ji jako svůj primární jazyk nastavilo 37 % uživatelů, čímž posunula dosud nejpoužívanější angličtinu na druhou příčku.

Steam vyzdvihuje ve svých výročních statistikách Kingdom Come, Beat Saber, DayZ, nebo třeba Factorio

Sice už si musíme zvykat na psaní nového čísla nového roku, ale ještě nějakou dobu se budeme setkávat s hodnotou 2019 v různých souhrnech a statistikách. Steam vypracoval pět kategorií, ve kterých poukazuje na nejvýdělečnější a nejhranější hry loňského roku, mezi kterými nechybí české novinky i stálice.

Tvůrce PUBG Brendan Greene představil svou novou hru, prologue

Není to překlep. Další dílo člověka, který a kterého proslavil multiplayerový mód battle royale v jedné z nejpopulárnějších her na světě PlayerUnknown’s Battlegrounds, se skutečně jmenuje prologue s malým „p“. A ne, pravděpodobně nepůjde o prolog PUBG…

Bleskovky

  • 29. 4. 17:00 - Na Stadii vyšlo 11 nových her, předplatitelé dostanou PUBG zdarma.

  • 17. 10. 2019 - Pátá sezóna PUBG se zaměří na vylepšení pouštního Miramaru, budete na něm nacházet více zbraní a vybavení.

  • 14. 3. 2019 - PlayerUnknown se od vývoje PUBG přesouvá k jiným projektům.

  • 14. 3. 2019 - V indickém městě Rádžkot je hraní PlayerUnknown's Battlegrounds ilegální, už za něj zatkli 10 lidí.

  • 7. 3. 2019 - Tvůrci PlayerUnknown's Battlegrounds plánují remasterovat všechny aktuální mapy, začínají původním Erangelem.

  • 20. 2. 2019 - Mobilní PUBG rozšířili zombíci ze spolupráce s Resident Evil 2.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
12. února 2018
Recenze