Plague Inc.

Plague Inc.

Články

Pandemický simulátor Plague Inc. vám brzy umožní zachránit svět před virem

Simulace Plague Inc. byla dost populární i bez skutečné hrozby. Hra, ve které jste se v roli různých nemocí a nákaz snažili vyhladit lidstvo, se postupně rozšířila z mobilů na počítače, konzole, ale i naše stoly v podobě deskovky. V současné situaci její popularita strmě stoupá, hra ovládla některé žebříčky prodejnosti, a dočkala se dokonce zákazu v Číně. Světová zdravotnická organizace WHO si teď po tvůrcích vyžádala pravý opak původního cíle, který dostanete v podobě nového módu.

Minihra Collapse inspirovaná zápletkou The Division vás nechá zabít miliony lidí

Vydání The Division je za rohem(dojde k němu 8. března) a Ubisoft opět přidává webovou hříčku, která se tématicky váže k příběhu hry. Po šmírování měst ve Watch Dogs si můžete zkusit simulovat globální epidemii, v níž hrajete roli prvního nakaženého, který stojí na počátku konce světa. Minihra Collapse pracuje s údaji z Open Street Map, a tak po volbě města v krátké „hře“ volíte konkrétně do jaké nemocnice půjdete na vyšetření, kde si koupíte léky apod., a od toho se odvíjí rychlost toho, jak se svět propadne do temnoty. Na konci vám aplikace spočte kolik lidí virus zabil a jak dlouho trvalo, než se zhroutil systém. 

Update pro Plague Inc. Evolved přinese multiplayer a spoustu nových schopností

Na mobilech velmi úspěšná strategie Plague Inc., ve které vytváříte viry a snažíte se pobít co největší počet lidí na celém světě, vyšla s podtitulem Evolved pro PC už takřka před dvěma lety. V mezičase se ještě z early access verze k hotové hře nepropracovala, ale tvůrci hru neustále vylepšují a upravují, takže hráči jsou zjevně spokojení. A je velká šance, že už zítra jejich spokojenost přeroste v malé nadšení. Tvůrci z Ndemic totiž 1. prosince vydají dlouho slibovaný multiplayer update s VS. módem, ve kterém se dva hráči poperou o možnost zničit lidstvo svým vlastním virem.

Morová strategie Plague Inc. vyjde tento měsíc na PC

Pokud jste ještě neměli na iOS nebo Androidu tu čest s vynikající strategií Plague Inc., berte tohle jako jednoznačné doporučení. A pokud nemáte ani jednu z těchto platforem, počkejte si na 20. února, kdy hra od Ndemic Creations vyjde na Steamu.

Bleskovky

  • 28. 2. 2019 - Na popud hráčů vývojáři přidají do realtime strategie Plague Inc. protivakcínovou lobby.

DLC

Plague Inc: The Cure
Plague Inc: The Cure
Strategie, Simulace
Android, PC, iOS, iPadOS
28. leden 2021
Hodnocení Metacritic:
80/100