Minihra Collapse inspirovaná zápletkou The Division vás nechá zabít miliony lidí
zdroj: tisková zpráva

Minihra Collapse inspirovaná zápletkou The Division vás nechá zabít miliony lidí

25. 2. 2016 14:29 | Téma | autor: Aleš Smutný |

Vydání The Division je za rohem(dojde k němu 8. března) a Ubisoft opět přidává webovou hříčku, která se tématicky váže k příběhu hry. Po šmírování měst ve Watch Dogs si můžete zkusit simulovat globální epidemii, v níž hrajete roli prvního nakaženého, který stojí na počátku konce světa. Minihra Collapse pracuje s údaji z Open Street Map, a tak po volbě města v krátké „hře“ volíte konkrétně do jaké nemocnice půjdete na vyšetření, kde si koupíte léky apod., a od toho se odvíjí rychlost toho, jak se svět propadne do temnoty. Na konci vám aplikace spočte kolik lidí virus zabil a jak dlouho trvalo, než se zhroutil systém. 

Stihnete to rychleji než já? Tuším, že vzhledem k tomu, že jsem začal v Plzni a ještě šel do lékárny na kraji města, nejspíše o nějaký ten den ano. Samozřejmě můžete podvádět, začínat ve světové metropoli a rychle přeletět do jiné metropole, ale kouzlo Collapse spočívá spíše v použití uvažování, jaké byste aplikovali v reálné situaci. Simulace využívá jak mapy z Open Street Map, tak i veřejně dostupná data NASA a databázi letů IATA, takže by proměnná u jednotlivých příběhů měla být dostatečná.

Takže se s námi v diskusi můžete podělit o to, jak rychle jste zničili svět, jak rychle padlo vaše město a kolik lidí zemřelo, než zhasla poslední žárovka. A pokud by se vám tohle hraní za přenašeče viru líbilo, vřele vám doporučím vynikající titul Plague, Inc., kde už hrajete přímo „za epidemii,“ u níž rozvíjíte vlastnosti své nemoci a bojujete s lidstvem a jeho ochránci, epidemiology a zlolajnými státníky, kteří vám uzavírají hranice.

zdroj: Archiv

Nejnovější články