Update pro Plague Inc. Evolved přinese multiplayer a spoustu nových schopností
zdroj: tisková zpráva

Update pro Plague Inc. Evolved přinese multiplayer a spoustu nových schopností

30. 11. 2015 18:52 | Novinky | autor: Petr Poláček |

Na mobilech velmi úspěšná strategie Plague Inc., ve které vytváříte viry a snažíte se pobít co největší počet lidí na celém světě, vyšla s podtitulem Evolved pro PC už takřka před dvěma lety. V mezičase se ještě z early access verze k hotové hře nepropracovala, ale tvůrci hru neustále vylepšují a upravují, takže hráči jsou zjevně spokojení. A je velká šance, že už zítra jejich spokojenost přeroste v malé nadšení. Tvůrci z Ndemic totiž 1. prosince vydají dlouho slibovaný multiplayer update s VS. módem, ve kterém se dva hráči poperou o možnost zničit lidstvo svým vlastním virem.

Jakkoli může VS. mód působit jednoduše, poskytuje hráčům prostor k uplatnění celé řadě strategií. Na začátku proti sobě stojí dva hráči, každý se svým vlastním virem, s jehož pomocí chtějí zničit svět. A oba dva se mohou rozhodnout, jestli svůj virus vytuní takovým stylem, aby nejdříve zničil virus soupeře, nebo aby se pomalu rozvíjel v ústraní a čekal, až třeba lidstvo vymyslí a zahubí vir soupeřův. To samé ale může dělat i soupeř, což vytváří situaci, kdy se musí oba dva hráči ohlížet nejenom sami na sebe, ale i na obranyschopnost lidstva a upravili podle toho svou strategii.

V souvislosti s vydáním updatu s multiplayerovým módem tvůrci do hry přidají i celou řadu evolucí, schopností, genů a neplánovaných situací, které rozšíří strategický i taktický potenciál hry. Patří mezi ně třeba náhodně vygenerované letadlo plné nakažených lidí, které letí do odlehlé krajiny. Co se stane, až do cílové destinace dorazí, snad není třeba rozvádět...

S pomocí schopnosti Immune shock lze totálně zničit imunitní systém lidí nakažených oběma soupeřícími viry a rychle tím zabít miliony, což je samozřejmě gambl, protože z toho může vyjít dobře hráč, který tuto schopnost použil, ale zároveň tím tažení svého viru může ukončit ve prospěch soupeře. Podobně dvousečná je i schopnost Genetic exposure, s jejíž pomocí umožníte lidem vyvinout lék proti nemoci vašeho soupeře. Co když to ale povede i k vynálezu léku proti vašemu viru?

Podobně zajímavých schopností by měl update přinést celou řadu, podstatný je ale zážitek z hraní proti živému soupeři. Snad bude stát za to.

Nejnovější články