Pathfinder: Kingmaker

Pathfinder: Kingmaker

Články

Chystá se další díl RPG Pathfinder. Ve Wrath of the Righteous se stanete lichem nebo andělem

Podobně jako u prvního RPG ze světa Pathfinder jde také u připravovaného dalšího dílu o adaptaci jedné z příběhových knih podle papírové předlohy. Po strategicky laděném Kingmakerovi by se ale tentokrát mělo jednat o přímočařejší cRPG dobrodružství, ve kterém budou hrdinové bojovat proti démonické invazi.

Souboje v Pathfinder: Kingmaker jdou nově hrát na tahy. Díky modu od fanouška

Real-time s pauzou, nebo tahové souboje? Bod sváru fanoušků izometrických RPG. Díky úsilí moddera s přezdívkou Hsinyu mohou nesmiřitelné tábory alespoň u Pathfinder: Kingmaker zakopat válečnou sekeru. Ten si totiž dal tu práci a soubojový systém hry převedl na tahový, včetně doplnění některých mechanik z papírové verze Pathfinderu. Mod je stále v betaverzi, ale funguje dobře.

Varnhold’s Lot pro RPG Pathfinder: Kingmaker je velký vedlejší quest ovlivňující hlavní kampaň

Jestli Pathfinder něco nepostrádá, je to velikost. Epické RPG jde do obrovské hloubky z hlediska mechanizmů i příběhu, a klidně v něm utopíte pět dní čistého času. A druhé DLC v pořadí k tomu přidá klidně dalšího půl dne.

Best of 2018: Překvapení roku

Očekávání byla obrovská, výsledek průměrný. Ve videoherní historii pravidelný jev. Ale protože ve vesmíru musí být rovnováha, existují také hry, jimž úspěch předpovídal málokdo, přesto nás ve výsledku přesvědčily o svých kvalitách. Představujeme největší překvapení roku 2018.

Best of 2018: Nejlepší RPG

RPGčka při vyhlašování her roku tradičně patří k těm nejsledovanějším kategoriím, protože jak kdysi řekl Dan Vávra, je to v podstatě královská disciplína vývoje počítačových her. A shodou okolností je letošek právě rokem, kdy tvůrce Mafie vydal svou novou hru. Malý spoiler: v našem vyhlášení chybět nebude. Níže se dozvíte, které tituly se vyšplhaly na stupně vítězů.
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
17. prosince 2018
Recenze