Papers, Please

Papers, Please

Články

Připomeňte si Papers, Please! krátkým hraným filmem

Jak ten čas letí. Už jsou to víc než čtyři roky od vydání skvělé Papers, Please. Hra měla takový ohlas, že dala vzniknout třeba tematické modifikaci pro Civilization V a její jediný tvůrce Lucas Pope si za ni odnesl hned několik cen. Na základě hry Papers, Please byl natočen i stejnojmenný krátký film, na který sice nemůžete do kina, ale za jeho zhlédnutí nedáte ani halíř.

Co si v roce 2018 rozhodně chceme zahrát - redakční anketa

Zatímco v sérii našich Best of článků hodnotíme uplynulý rok 2017, musíme se zahledět i do budoucnosti. Kdybyste se nás zeptali, na jaké hry se v tomto roce těšíme, byl by to sáhodlouhý seznam, kde by se spousta titulů nutně opakovala. Takže jsme si místo toho dali jiný úkol – říct tři hry z letošní nabídky, které si určitě zahrajeme. Nemusí jít nutně o blockbustery nebo superoriginální hry, ale prostě o tituly, o kterých víme, že je zkusíme. Co jednotlivým redaktorům Games.cz vyšlo si můžete přečíst v následujících odstavcích a následně klidně přidejte své hry, které rozhodně v roce 2018 chcete zkusit.

Glory to Arstotzka! Krátký film podle famózní hry Papers, Please vyjde ještě letos

Vynikající hra Papers, Please z roku 2013, která si z naší recenze odnesla zaslouženou devítku, vás posadila do židle pohraničního úředníka, a byly to strašné nervy přemýšlet, koho můžete do země pustit a koho ne. Co třeba těhotná žena, která nemá správné papíry? Nebo chlápek s maličkou, nejspíš náhodnou chybičkou, z něhož by se ale klidně mohl vyklubat terorista? A pokud selžete, totalitní stát si posvítí na vás i na vaši rodinu. Zkrátka ideální prostředí pro dystopický krátký film, a to je přesně to, čeho se ještě letos dočkáme.

Hry o studené válce bojují s námětem - když v nich pustíte atomovku, je konec

Jen málo událostí ovlivnilo popkulturu natolik jako studená válka. Už pro své čtyřicetileté trvání jde o trvalku, kterou potkáme i ve světě videoher na každém rohu. Pro svá pravidla aktivního vyhýbání se přímému střetu je však studená válka zároveň notorickým problémem pro herní designéry. Ztělesňuje totiž zhruba stejnou situaci, jako kdybyste v RPG dostali svou postavu na nejvyšší úroveň, ale přitom ty nejlepší skilly a perky nesměli použít. Jen několik her se pokusilo s tímto paradoxem poprat. Někdy zaměřením se na trampoty malého diktátora, který stál mimo hlavní mocnosti, skoro nikdy však nabídnutím stejných možností, jaké měli v druhé polovině 20. století vůdci Západu a Východu.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
20. září 2013
Recenze