Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Články

Redakční anketa: 15 nejlepších českých her

Máme rádi české hry. Rádi o nich informujeme, rádi je hrajeme, a tak nás napadlo, že by nebylo od věci zjistit, které z nich jsou u nás v redakci ty nejopěvovanější. Každý z nás dal dohromady vlastní žebříček deseti nejoblíbenějších her. Šest vzniklých žebříčků jsme následně porovnali, obodovali a vytvořili z nich jeden redakční výběr toho nejlepšího, co nám za svou historii dala česká scéna.

Bohemia Interactive slaví 15 let značky Arma masivní slevou na všechny hry v sérii

Je to už patnáct let, co je s námi série Arma, taktická akce, která patří k rodinnému stříbru Bohemia Interactive. Samozřejmě, toto počítání platí, pokud přivřete oko a přijmete fakt, že první Arma: Cold War Assault je fakticky až zpětně přejmenovaná Operation Flashpoint, což je jméno, s kterým jsme se do ní před patnácti lety zamilovali. Rozhodně jde o milník v historii armádní akce od Bohemky, což i firma patřičně hrdě oslavuje a dává dnes na kolekci her této značky krásnou slevu 85 %.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.

BI Studio oznamuje a vydává Arma: Cold War Assault

Kluci a holky z Bohemia Interactive jsou dnes ve formě. Kromě spuštění bety zdarma hratelné...

Lesk a bída doby multižánrové - potřebujeme mixování žánrů?

Fatálnost, s jakou se v dnešní době mísí herní žánry, se projevuje nejokatěji tím, že i firma jako id Software, proslulá koridorovou 3D akcí na sto stejných způsobů, chystá pro letošní podzim mix střílečky a arkádových závodů Rage. Jak nešťastné přitom takové spojení může být, ještě poměrně nedávno demonstrovali třeba tvůrci Půl kila mletýho.

Jsou dnešní hry jednoduché, nebo jen umí lépe napovídat?

Myslím, že je to docela zajímavá informace čili sem s ní. Před šesti lety americký teoretik Steven Johnson vydal knihu s názvem Všechno špatné je ti pro něco dobré, v níž přibližuje význam moderní popkultury a mimo jiné hájí hodnoty počítačových her, stále mnoha lidmi považovaných za hnůj společnosti. Publikace je v několika posledních kusech ještě dodnes k mání i u nás a je velká škoda, že nikdy nevyšel český překlad, neboť právě ten by mohl v pozitivním slova smyslu ztupit ostří mnohým principiálním odpůrcům videoher, třeba právě z vašeho okolí.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
28. června 2001
Recenze