Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Operation Flashpoint: Cold War Crisis

Články

LEVEL #305: Hurá na světlo!

LEVEL #305 je tady

Redakční anketa: 15 nejlepších českých her

Máme rádi české hry. Rádi o nich informujeme, rádi je hrajeme, a tak nás napadlo, že by nebylo od věci zjistit, které z nich jsou u nás v redakci ty nejopěvovanější. Každý z nás dal dohromady vlastní žebříček deseti nejoblíbenějších her. Šest vzniklých žebříčků jsme následně porovnali, obodovali a vytvořili z nich jeden redakční výběr toho nejlepšího, co nám za svou historii dala česká scéna.

Bohemia Interactive slaví 15 let značky Arma masivní slevou na všechny hry v sérii

Je to už patnáct let, co je s námi série Arma, taktická akce, která patří k rodinnému stříbru Bohemia Interactive. Samozřejmě, toto počítání platí, pokud přivřete oko a přijmete fakt, že první Arma: Cold War Assault je fakticky až zpětně přejmenovaná Operation Flashpoint, což je jméno, s kterým jsme se do ní před patnácti lety zamilovali. Rozhodně jde o milník v historii armádní akce od Bohemky, což i firma patřičně hrdě oslavuje a dává dnes na kolekci her této značky krásnou slevu 85 %.

České a slovenské hry pod koly času

Příběh herního vývoje v České republice, potažmo v bývalém Československu, je vzhledem k okolnostem až překvapivě bohatý. Během posledních třiceti let vzniklo na našem území několik stovek počítačových her, na kterých se podílely desítky vývojářských týmů a stovky osamocených jednotlivců. Od nadšených propagátorů moderní techniky v době hroutícího se komunismu, přes první nesmělé pokusy o komerční produkci poloviny devadesátých let, až po vysokorozpočtové hry s celosvětovou distribucí, všechny tvůrce českých her pojila dohromady snaha prorazit navzdory ztíženým podmínkám. Ať už bylo cílem jen pobavení několika blízkých přátel, nebo snaha o koupi nového Ferrari, čeští a slovenští vývojáři museli čelit celé řadě problémů.
Hodnocení
GAMES.cz
?/10
Hodnocení Metacritic:
85/100
Datum recenze:
28. června 2001
Recenze