Never Alone

Never Alone

Články

Nejlepší zimní radovánky ve hrách

Sláva už je sníh, jedem na saních...

Prosincová nálož her „zdarma" pro PS+, Xbox Live Gold a Switch Online je příjemně pestrá

Konec roku se blíží a Sony ho chce uzavřít ve velkém stylu. Minimálně tedy pro předplatitele služby PlayStation Plus, kterým už za pár dnů nadělí dva hodně povedené kousky. Prosincovým titulům pro PS+ totiž vévodí výborný horor SOMA a fajnová arkádová akce navenek se tvářící jako závodní hra, Onrush.

Nový díl herního pořadu Games TV zkouší finální verzi The Long Dark a další mrazivé hry

Přežít v kanadské pustině, navíc uprostřed krušné zimy, není žádná legrace. Ale ve virtuální podobě je to zároveň působivá zábava, jak vám názorně předvede nový díl našeho herního pořadu. A mrznout v něm bude také u Eskymáků, na palubě sovětského ledoborce nebo v pohádkovém království, inspirovaném skandinávskou mytologií.

Best of 2014: Nejlepší adventura

Mezi adventurami panovala v roce 2014 ostrá konkurence. Do svého žánrového chlívku se vrátilo několik oborových klasiků, překvapilo nás pár nově příchozích studií a vytáhly se i tradiční jistoty v čele s Telltale Games. O brutální síle loňské nabídky svědčí ostatně i to, že se do našeho finálního pětičlenného výběru nevešel například nový Broken Sword: The Serpent's Curse, výborná Blackwell Epiphany, graficky fantastické Lumino City, předělaný Gabriel Knight, zamyšlený The Vanishing of Ethan Carter nebo tradicionalistická A Golden Wake. Stranou jsme zatím nechali také Dreamfall Chapters - první epizoda s podtitulem Reborn nás zatím nedokázala přesvědčit o tom, že návrat téhle klasiky můžeme s klidem doporučit. Ale kdo ví, další epizody třeba kvalifikují Chapters do nominací v příštím roce. Nyní už ale k těm nejlepším.

Polární trailer ohlašuje úterní vydání Never Alone

Při pohledu z okna to nevypadá, že by předevčírem bylo Martina, ale případnou touhu po ledu a sněhu můžete naštěstí od úterý 18. listopadu zahnat s překrásnou logickou hopsačkou Never Alone (homepage). Zasazení do mýtů původních obyvatel Aljašky garantuje spoustu zasněžených honiček s ledovými medvědy i mystičtějšími potvorami. Zkrátka je to severské Limbo, ale navíc se zvířátkem!

GDC Europe 2014: Skutečná Aljaška v Never Alone

„K čemu jsou staré příběhy, když není komu předat jejich moudrost?“ Tak se ptá ukázka ze hry Never Alone. Tím i pojmenovává panický strach ze ztráty informací. Ten naší civilizaci doprovází skrz naskrz staletí a tisíciletí: něco známe, víme a umíme, ale bojíme se, že o to přijdeme. Ztrátě předcházíme písmem, filmy, přenosnými disky a k takovému zálohování mohou sloužit i hry, třeba jako Never Alone. Jsou v ní ztvárněny skutečné legendy a představy o světě původních obyvatel Aljašky. A pozor, nejde o fiktivní příběh „inspirovaný lidovou tvořivostí“, ale o „důkladně zpracovanou lidovou tvořivost“.

Bleskovky

  • 11. 2. 2022 - Oceňované dobrodružství Never Alone vyjde na Switchi a dostane pokračování

  • 19. 4. 2021 - Oslavte Den Země s Humble Bundle

  • 31. 3. 2015 - Členové PS Plus programu obdrží 8. dubna zdarma hry Tower of Guns (PS3/PS4), Never Alone (PS4), Dishonored (PS3), Aaru’s Awakening (PS3/PS4), Killzone Mercenary (PSV), MonsterBag (PSV).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Datum recenze:
27. listopadu 2014
Recenze