Medieval II: Total War
Věková dostupnost

Medieval II: Total War

Články

VIDEO: Který díl Total Waru je nejlepší?

Patnáct kandidátů, jeden vítěz

10 největších historických nepřesností v sérii Total War

Strategická série Total War se pyšní tím, že své hráče vrhne stovky let zpátky do historie a nechá je zažít válku i politiku tak, jak byly tehdy skutečně vedeny. A je to pýcha zasloužená, protože žádná jiná série vám nenabídne tak ohromné historické bitvy, tak megalomanské kampaně, tak skvělý pocit z expanze a dobývání světa dnů minulých. Vývojáři přesto vyrobili spoustu malých i velkých, vtipných i podivných dějepisných nepřesností. Ty nejzásadnější z nich prozkoumá tento článek.

Hry, ke kterým se nejčastěji vracíme

Součástí profese herního novináře je hrát nové hry. Problém nastává ve chvíli, kdy nových her vychází přibližně 100 denně a člověk ani nestíhá vyzkoušet všechny ty, o kterých dopředu ví, že jsou vynikající. Jak si pak máme najít čas na naše srdcovky z minulosti? Přesto se každý z nás v redakci k nějaké své staré lásce neustále vrací. Něčí milenka nosí slušivý zelený baret, něčí se vozí v kamionu, něčí si ráda šlehne jedovatý lektvar.

The Elder Scrolls: Total War přináší do Tamrielu epické bitvy i kampaň za kohokoliv

The Elder Scrolls: Total War. Bohužel nikoliv název plnohodnotné nové strategie od Creative Assembly, nýbrž pouze fanouškovský mod pro Medieval: Total War II, ale pokud jste se už dlouho chtěli na války o Tamriel podívat z jiné, davové perspektivy, je tohle pravděpodobně ta nejlepší možnost. Věřte mi, že armády jsou tu maličko početnější než třeba v grandiózní megabitvě pěti lidí na konci Oblivionu.

Hry, u kterých jsme strávili nejvíc času

Každý nějakou takovou hru má. Hru, u které proseděl tolik času, že už to nikdy nikdo nespočítá. Hru, která třeba ani není jeho nejoblíbenější, ale vysála z přesýpacích hodin jeho života hotové duny písku. Přesně na takové hry jsme si zavzpomínali i my v redakci. A náš výběr by těžko mohl být rozmanitější.
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
12. listopadu 2006
Recenze