Legends of Eisenwald

Legends of Eisenwald

Články

Tvůrci Legends of Eisenwald vybírají peníze na přídavek Blood of November

Pokud vás loni zaujala tahová strategie s příměsí RPG Legends of Eisenwald, jistě vás potěší, že se vývojáři z týmu Artedux Entertainment vrací Kickstarter s další kapitolou příběhu jménem Blood of November. Nejde ovšem o plnohodnotné pokračování, ale spíš větší, samostatné rozšíření.

První DLC pro Legends of Eisenwald přináší novou mapu a pět hodin nové zábavy

Do středověku zasazená RPG strategie Legends of Eisenwald nedopadla vůbec špatně a od nás si v recenzi vysloužila solidní sedmičku. Za několika drobnými nedodělky se ukrývala sympatická kombinace žánrů, která po hráčích vyžadovala důvtip i taktické myšlení. A zřejmě to řadě hráčů imponovalo, neboť autoři na Steamu vydali nové DLC Road to Iron Forest, které nabízí novou mapu a další kapitolu příběhu.

Vyšla středověká RPG tahovka Legends of Eisenwald

Po úspěšném Kickstarteru, nekonečném vývoji a podobně nekonečném early accessu se konečně běloruský tým Aterdux dokopal k vydání své tahové strategie Legends of Eisenwald. A ačkoliv jsem na jejich neustálá zpoždění žehral, klidě je odpustím, pokud je výsledkem ona slibovaná komplexní, detailní a poměrně realistická tahová RPG strategie. První recenze na Steamu jsou ale poněkud rozpačité.

Běloruské tahové RPG Legends of Eisenwald konečně vyjde v plné verzi

Zdá se, že brzy zamrzne peklo či naprší a uschne. Bělorusové ze studia Aterdux Entertainment po třech letech od úspěšného kickstarteru a celých pěti a půl rocích vývoje Legends of Eisenwald konečně oznámili, že vyjde plná verze hry. Ta se totiž od října 2013 na Steamu nacházela v early access verzi, což už mnoha backerům z Kickstarteru, včetně mne, přišlo jako už těžko akceptovatelné zpoždění. Plná verze hry by tedy měla být k dispozici 2. července.

RPG strategie Legends of Eisenwald se otevírá všem modderům

Sympatická tahová RPG strategie Legends of Eisenwald z Běloruska se pomalu ale jistě blíží vydání. Bylo na čase plná verze už tu měla dávno být, ale vývojáři ze studia Aterdux Entertainment jedou už nějakou tu chvíli v režimu Early Access, který teď obohatili poměrně významným patchem. Hráči, kteří titul už v předběžném přístupu hrají, teď budou mít přístup také ke editoru misí a modderským nástrojům, se kterými lze podle slov tvůrců dělat divy.

RPG tahovka Legends of Eisenwald je k dispozici na Steam Early Access

Ohledně běloruské variace na HOMAM či Disciples jménem Legends of Eisenwald bylo více než rok ticho po pěšině. Bylo to tak trochu zvláštní – Legends totiž již v pravěkém datu „květen 2012“ utržila na Kickstarteru pěkných 167 % požadovaných financí s tím, že drtivá většina hry je hotová.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
71/100
Datum recenze:
13. července 2015
Recenze