Vyšla středověká RPG tahovka Legends of Eisenwald
zdroj: Archiv

Vyšla středověká RPG tahovka Legends of Eisenwald

7. 7. 2015 11:18 | Video | autor: Aleš Smutný |

Po úspěšném Kickstarteru, nekonečném vývoji a podobně nekonečném early accessu se konečně běloruský tým Aterdux dokopal k vydání své tahové strategie Legends of Eisenwald. A ačkoliv jsem na jejich neustálá zpoždění žehral, klidě je odpustím, pokud je výsledkem ona slibovaná komplexní, detailní a poměrně realistická tahová RPG strategie. První recenze na Steamu jsou ale poněkud rozpačité.

Aterdux určitě neudělali skrz naskrz špatnou hru, ale dle některých pořád hru sužuje to, co v early accessu, tedy bugy a nedodělanost, z kterých je cítit nezkušenost autorů. Nicméně ti se zaklínají, že problémy z early accessu vychytali a na nových záplatách pilně pracují i po vydání. Někdo hře vyčítá nudnou kampaň, jiný nulové osobnosti u vašich vojáků.

Ani jedno by ale myslím nevadilo, pokud hra přinese pořádné tahové hody. Osobnost klidně vojákům dodá vaše představivost, ostatně, chcete po nich manévry na hexech, ne košaté dialogy. Navíc, je hezký pohled na to, když u každého vojáka volíte nové schopnosti, vybavujete je vším možným a prostě jim vytváříte jakousi „bojovou“ osobnost, protože támhle Franta možná není definovaný zálibou v kartách, ale víte, že s sebou tahá pořádný palcát a vydrží toho třikrát víc, než ostatní.

Snad se tedy vybavení a schopnosti promítnou i do samotného bojiště. Legends of Eisenwald si můžete koupit na Steamu, tedy pokud ji nemáte z early accessu či Kickstarteru.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články