RPG tahovka Legends of Eisenwald je k dispozici na Steam Early Access
zdroj: Archiv

RPG tahovka Legends of Eisenwald je k dispozici na Steam Early Access

10. 10. 2013 11:12 | Video | autor: Ladislav Loukota |

Ohledně běloruské variace na HOMAM či Disciples jménem Legends of Eisenwald bylo více než rok ticho po pěšině. Bylo to tak trochu zvláštní – Legends totiž již v pravěkém datu „květen 2012“ utržila na Kickstarteru pěkných 167 % požadovaných financí s tím, že drtivá většina hry je hotová.

Finanční podporovatele tehdy okouzlil příslib slib simulace života pseudostředověkého feudála skrze mix RPG a tahové strategie. Součástí měla být i tradiční správa vesnic, dynamické kampaně reagující na hráčova rozhodnutí či boj proti monstrům – hra si totiž navzdory naturalistickému historickému zasazení dala premisu vytvořit středověké reálie tak, jako kdyby měla lidová pověrčivost pravdu.

Ač již dříve proběhla beta, veřejně lze hru na vlastní neurony okoštovat až nyní s uveřejněním Early Access verze hry na Steamu. Ta obsahuje značnou porci hry, cca desetihodinu hratelnosti zahrnující dvojici scénářů hlavní kampaně a jeden samostatný scénář. Běloruští vývojáři se dušují, že veškeré náležitosti hratelnosti se budou upravovat až na základě odezvy jejich milovaných fanoušků…

Úplně však neuklidní skutečnost, že hned první diskuze na steamové stránce hry se několika hlasy ptá, jak titul vlastně vůbec rozjet. Doufejme, že další kolo tohoto masového betatestu výsledku pomůže, více než roční vývoj po rekordním kickstartování totiž naznačuje, že ne vše šlo při něm úplně hladce. Legends of Eisenwald si do košíků můžete přidat za 14 eur.

...

Nejnovější články