Kona

Kona

Články

Kanadská survival detektivka Kona vychází 17. března

Z deště pod okap, z bláta do louže… Soukromý detektiv Carl Faubert by k těmhle tradičním frázím klidně mohl přidat pár vlastních. Třeba „z bouračky do šílené sněhové bouře.“ Nebo „Z šílené sněhové bouře do doupěte děsivých indiánských bohů.“ Sice to možná nemá tu správnou údernost, ale lépe byste situaci chudáka Carla lapeného v zamrzlé noční můře surrealistické severní Kanady sedmdesátých let nepopsali. Pokud se chcete octnout v jeho kůži, pak nemusíte čekat dlouho. Detektivní adventura Kona vychází už 17. března.

V survival detektivce Kôna se zapletete s přírodou a indiánskou mytologií

Crowdfunding a s tím spojený vzestup nezávislých studií a vývojářů je nepochybně jev pozitivní. Nese s sebou ovšem i negativní aspekty – zajímavých projektů je zkrátka příliš. Člověka něco zaujme a hned se o pozornost dere něco dalšího. Chci tím taktně naznačit, že se mi zajímavý epizodický projekt Kôna zcela vypařil z hlavy, přestože jsme o něm psali rok nazpátek, kdy se hra blížila úspěšnému absolvování Kickstarter kampaně. Nejdříve jsem vám chtěl obšírně představovat zápletku a hlavně premisu hry, ale není to nutné, protože Aleš obojí shrnul posledně velmi jasně a nic se od té doby nezměnilo. Místo opakovaného tlachání vám předhodím nový trailer, který přináší dobré zprávy. První epizoda Kôna totiž vyjde v lednu příštího roku. A myslím, že fanoušci interaktivní fikce se mají nač těšit.

Kôna přináší nástrahy přežití v zasněžené divočině i monstra z indiánské mytologie

Na Kickstarteru finišuje dobře vypadající projekt s netradičním názvem Kôna. Původně jsem chtěl hru odsoudit jako další nezávislý survival horor, tentokrát se sněhem. Velmi rychle se však ukázalo, že bych tím týmu Parabole křivdil. Kôna totiž sází hlavně na řešení záhady, přežití v zasněžené přírodě a atmosféru 70. let.

Bleskovky

  • 30. 1. 2017 - Survival adventura Kôna vyjde na PC, Xbox One a PS4 v březnu.

Hodnocení
GAMES.cz
6/10
Hodnocení Metacritic:
73/100
Datum recenze:
20. dubna 2017
Recenze