zdroj: Ravenscourt

Detektivka Kona II: Brume vás vrátí do promrzlé Kanady a její mrazivé záhady

18. 7. 2022 15:17 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Zkraje roku 2017 vydalo studio Parabole po předešlé kickstarterové kampani svou prvotinu Kona. Šlo o detektivní adventuru s hmatatelnou atmosférou, v níž jste v roli detektiva Carla Fauberta uvázli ve studené kanadské divočině a řešili nejednu záhadu. Výsledkem byla fajnová hra, která se však neobešla bez much.

Trvalo to dlouhých pět let, ale vývojáři konečně oznamují svou druhou hru, kterou bude pokračování Kona II: Brume.

Zasazení je na první dobrou zcela identické. Opět sehrajete roli detektiva Carla Fauberta, stále se píše rok 1970 a ledový sever Kanady vám pořád bude činit potíže. I tentokrát se ocitnete ve sněhem zahalené, důlní vesničce a k dispozici vám bude i její okolí.

Oproti prvnímu dílu už ale nebudete úplně sami, doprovázení jen slovem vypravěče. Tentokrát narazíte na přeživší laviny, s jejichž pomocí začnete přicházet na kloub místní záhadě – titulní brume neboli mlze.

Po mrazivém kanadském severu se budete místo auta pro změnu prohánět s pomocí psího spřežení, přičemž usednete i do loďky a projedete se po místním jezeře. Možná to bude jediný způsob, jak se vyhnout střetu s medvědem a jinými nástrahami divoké kanadské přírody.

Kona II: Brume vyjde příští rok na počítačích, PlayStationu 4, PlayStationu 5, Xboxu One, Xboxu Series X|S a Switchi. Oznamovací trailer prozrazuje, že tvůrci budou přítomní na srpnovém Gamescomu, tak se třeba dočkáme dalších informací včetně záběrů z hraní.

Nejnovější články