Kerbal Space Program

Kerbal Space Program

Články

Nintendo Direct přinesl oznámení Twillight Princess HD a Kerbal Space Program pro Wii U

Nintendo v noci na dnešek uspořádalo první Direct prezentaci od nedávného úmrtí bývalého šéfa Satoru Iwatay. Directu se ujal šéf evropského Nintenda Satoru Shibata a začal jedním z největších klenotů kterým firma disponuje: Zeldou. Konkrétně oznámil The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Původní hra vyšla v roce 2006 na GameCube a Wii a 4. března 2016 vyjde v graficky vylepšené verzi na Wii U.

GamesPlay: hrajeme unikátní "vesmírný" sandbox Kerbal Space Program

Jak už víte z naší recenze, cestovat do vesmíru v Kerbal Space Program není nic pro netrpělivé povahy, které hru vypnou po prvním fatálním střetu s povrchem měsíce. Právě trpělivost a snaha se učit pravidla stavby i pilotáže vesmírných bárek je podstatná, abyste si Kerbal mohli užít. Ale když to zvládnete, odmění se vám hra neskutečnou porcí unikátní zábavy, což vám dokážeme i v následujícím gamesplayi.

Nový díl Games TV vás vezme na oběžnou dráhu s Kerbal Space Program

Trvalo to několik let, ale konečně jsme se dočkali: Kerbalové odstartovali koncem dubna v ostré verzi a to by v tom byl čert, aby se jim Lukáš nepodíval na zoubek.

Kam se poděly všechny ty divné simulace od Maxisu?

Ačkoliv se v souvislosti se smrtí hlavního štábu studia Maxis v Emeryville ponejvíce plakalo nad někdejšími úspěchy týmu v podobě sérií SimCity a The Sims, snad ještě větší obětí byla ztráta prapůvodního záměru. Nápady, které stály za vznikem nejslavnější městské strategie byly totiž pouze vedlejším produktem snahy skloubit simulační kapacity počítačů se zábavností herního formátu. Svého času tak vzniklo několik bizarních SimCokoliv titulů, které sice při zpětném pohledu působí navýsost zvláštně, jejich případné vzkříšení pro dnešní systémy by však mohl oživit stagnující žánr budovatelských her. 

Plná verze simulátoru Kerbal Space Program vychází příští týden

Kerbal Space Program se na Steam dostal již před více jak dvěma lety, nyní však konečně nastal čas k tomu, aby zelení mužíčci opustili program Early Access a vyšli v plné verzi. Ta na Steam zamíří již příští týden, 27. dubna. Vesmírný sandbox zároveň při této příležitosti velmi krátkým videem představuje novinku – ženské kosmonautky. Samozřejmě zelené Kerbalky. Ty však samozřejmě značí jen ukázku těch viditelných úprav – více změn a novinek se má odehrávat pod povrchem a vzhledem k jejich množství je tedy označení budoucí verze za 1.0 plně oprávněné.

Nevolnost z virtuální reality není jenom hardwarovým problémem

Jak si možná někteří z vás pamatují, dřívější výstřelky VR technologií, například helma VFX1 z poloviny 90. let, byly často doprovázeny odérem žaludečních šťáv, popřípadě polykáním prášků proti bolesti hlavy. Dnešní špičky herního a hardware průmyslu mají za to, že se VR nemoc konečně podařilo překonat díky rychlejším výpočetním kapacitám a lepšímu rozlišení displejů. Jsou však tací, podle kterých se tento problém nikdy nepodaří zcela eliminovat. Právě z jejich nápadů dost možná vzejdou skutečně revoluční hry pro virtuální realitu, protože jak se ukazuje, hry a programy pro virtuální realitou budou vyžadovat zcela odlišný přístup - ne jen překlopení současných titulů do VR systému.

Bleskovky

  • 17. 6. 10:17 - Humble Bundle bojuje proti rasismu s Bioshockem, Observerem, Kerbaly a dalšími

  • 5. 10. 2016 - Kerbal Space Program je definitivně hotovo, vývojáři se chystají přesunout na nový projekt.

  • 12. 7. 2016 - Kerbal Space Program dorazí na evropský trh později, nové datum vydání zatím nebylo oznámeno.

  • 14. 1. 2016 - Nejlepší hry roku 2015 podle EDGE: 1. Bloodborne, 2. Metal Gear Solid V, 3. Splatoon, 4. Her Story, 5. Kerbal Space Program.

  • 3. 6. 2015 - 281. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Kerbal Space Program, Crypt of the Necrodancer a Sunset (9/10), nejhůře dopadl titul Puzzle & Dragons Z (4/10).

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Datum recenze:
27. května 2015
Recenze