Just Cause 3
Věková dostupnost

Just Cause 3

Články

Severský gigant Nordisk Film koupil tvůrce Just Cause. Kromě majitele se nic nemění

Peníze hýbou světem a herní byznys není výjimkou. Pokud patříte k těm šťastnějším, můžete si s jejich pomocí vyrobit další a další nadité kufříky a třeba si v nich i zaplavat jako Donald. Ten kačer samozřejmě. Dánská společnost Nordisk Film začala před časem rozšiřovat své obzory, a kromě filmů si posvítila i na severské společnosti produkující hry. Nyní se jí podařil opravdu významný zářez – úplné odkoupení Avalanche Studios.

Vychází Just Cause 3: Multiplayer Mod - proleťte se na křídle letadla s partou kamarádů nebo společně zdemolujte základnu

Stejně jako se druhý díl Just Cause neobešel bez zápalu komunity, která se postarala o fanouškovský multiplayerový mód, museli se i v případě Just Cause 3 pustit do práce zkušení nadšenci s nulovou vidinou zisku, aby hru dotáhli tam, kde se měla nacházet už od svých původních vývojářů z Avalanche Studios. Trvalo to rok, ale konečně se můžete zcela svobodně vyřádit po boku desítek hráčů na rozsáhlém ostrově Medici.

Multiplayerový mod posune sandboxové blbnutí v Just Cause 3 na novou úroveň

Just Cause 3 vyšla, na pár hodin mi posloužila jako dobrá zábava, ale tak dlouho jako dvojka mi ani náhodou nevydržela. To by mohl nejen u mě změnit multiplayerový mod jednoduše pojmenovaný Just Cause 3 Multiplayer. Ten vyjde už za pár dnů na Steamu a i když nejde o oficiální DLC od Avalanche Studios, vypadá jako solidní prodloužení zábavy a to i přesto, že nepůjde o nijak přísně strukturovaný obsah. Mod nabídne závody, přestřelky, honičky a pak samozřejmě dnes už dobře známou sandboxovou hratelnost Just Cause, kdy můžete prostě jen tak blbnout a dělat co vás napadne.

Ve druhém DLC do Just Cause 3 nasednete do obřího mecha s Gravity Gunem

Vypadá to, že vývojáři z Avalanche Studios rozumí destruktivním tužbám svých hráčů. První DLC z vás v Just Cause 3 díky jetpacku vyrobilo po zuby ozbrojenou stíhačku, zatímco v tom druhém usednete do mecha. Navíc v rámci DLC Mech Land Assault dostanete i místní variaci na známý Gravity Gun z Half-Life 2.

V prvním DLC pro Just Cause 3 dostanete raketový wingusit a spoustu nových misí i nepřátel

První obsahový balíček rozšíří v Just Cause 3 přesně v těch oblastech, ve kterých hra vyniká - létání a akci během pohybu ve vzduchu. První balíček ze tří vyjde pod názvem Sky Fortress pro PC, PlayStation 4 a Xbox One verze hry už v průběhu příštího měsíce. Vývojáři tvrdí, že s pomocí nového obsahu povýší hratelnost Just Cause 3 na novou úroveň, a minimálně podle informací a videa mají jejich proklamace něco do sebe...

Podle šéfky čínské skupiny bude protipirátská ochrana her do dvou let neprolomitelná

Časy, kdy se každá hra dala sehnat v pirátské verzi skoro v den vydání (a často i dřív), jsou pryč. Protipirátská ochrana je stále účinnější a třeba systém Denuvo od rakouské firmy Denuvo Software Solutions dospěl do podoby, kdy se místo DRM lámou spíše samotní lamači. Důkazem budiž příklad čínské "pirátské" skupiny 3DM, která si opakovaně láme zuby na Denuvo ochraně Just Cause 3, a její zakladatelka dokonce věstí neblahou pirátskou budoucnost.

Bleskovky

  • 10. 1. 2019 - Program Xbox Game Pass dnes rozšířilo Just Cause 3 a Marvel vs Capcom 3.

  • 27. 7. 2017 - Členové PS Plus programu obdrží v srpnu Just Cause 3 (PS4), Assassin’s Creed: Freedom Cry (PS4), That's You (PS4), Super Motherload (PS3), Snake Ball (PS3), Downwell (PSV) a Level 22 (PSV).  (+ video)

  • 9. 1. 2017 - Vyšel multiplayerový mód pro PC verzi hry Just Cause 3.

  • 4. 3. 2016 - Dnes vychází nový patch pro Just Cause 3, který opravuje chyby a zkracuje čas nahrávání o 20-50%.

  • 7. 1. 2016 - Podle zakladatele čínské crackerské skupiny 3DM může do dvou let vymizet pirátství. Přispět k tomu má doposud neprolomená Denuvo ochrana, kterou používá např. Just Cause 3.

  • 17. 12. 2015 - Nový patch (v1.02) pro hru Just Cause 3 zkracuje nahrávací časy (kromě startu hry) na půl minuty.

Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
74/100
Datum recenze:
7. prosince 2015
Recenze