Severský gigant Nordisk Film koupil tvůrce Just Cause. Kromě majitele se nic nemění
zdroj: tisková zpráva

Severský gigant Nordisk Film koupil tvůrce Just Cause. Kromě majitele se nic nemění

31. 5. 2018 14:40 | Téma | autor: Patrik Hajda |

Peníze hýbou světem a herní byznys není výjimkou. Pokud patříte k těm šťastnějším, můžete si s jejich pomocí vyrobit další a další nadité kufříky a třeba si v nich i zaplavat jako Donald. Ten kačer samozřejmě. Dánská společnost Nordisk Film začala před časem rozšiřovat své obzory, a kromě filmů si posvítila i na severské společnosti produkující hry. Nyní se jí podařil opravdu významný zářez – úplné odkoupení Avalanche Studios.

Mnozí mohli tento krok očekávat, protože Nordisk Film už celý rok vlastní menší podíl společnosti Avalanche Studios. Na konci června pak dojde k dokoupení zbylého podílů a Avalanche bude mít nového pána. Pro 111 let starý Nordisk Film jde o vůbec největší obchod v historii a díky němu známe přesnou hodnotu studia stojícího za sérií Just Cause, adaptací Mad Max a loveckým simulátorem The Hunter: Call of the Wild.

Za měsíc tedy dojde k přesunu 89 milionů eur, které se přičtou k loňským 28 milionům, čímž se dostáváme na výslednou částku 117 milionů eur (zhruba 3 miliardy korun). To už je slušná sumička za studio, které si budovalo reputaci dlouhých 15 let.

Avalanche není pro Nordisk Film první investicí do herního studia. Oddělení Nordisk Film Games má už teď pod svými křídly studia Flashbulb Games (Trailmakers), Reto Moto (Heroes & Generals) a Multiverse (webová platforma Kogama). Zároveň vlastní jisté podíly v dalších nejmenovaných studiích ze severu.

Důležité je, že se kromě majitele vůbec nic nemění. Avalanche Studios si ponechají nezávislost z tvůrčího hlediska, stále budou dělat na svých hrách a stále mohou vypomáhat na hrách třetích stran. Nemění se ani nejvyšší posty zaměstnanců, tedy spoluzakladatelé studia Christofer Sundberg a Linus Blomberg zůstávají.

O velikosti studia svědčí počet poboček a zaměstnanců. Avalache v současné chvíli zaměstnává 320 vývojářů, kteří sedí v kancelářích ve Stockholmu, New Yorku a Malmö ve Švédsku. Poslední jmenovaná pobočka byla přitom otevřena teprve minulý týden.

Avalanche momentálně spolupracují s id Software na poněkud trhle vypadající střílečce Rage 2. Je otázka, jestli se vedle toho pustí i do něčeho vlastního. Osobně bych už nepotřeboval další Just Cause, ale druhého Mad Maxe bych si klidně zahrál. The Hunter: Call of the Wild sice není nic pro mě, ale cílovku si to našlo a pokračování by tak nemuselo být úplně nereálné.

zdroj: Vertical Entertainment

Nejnovější články