Just Cause 2

Just Cause 2

Články

Severský gigant Nordisk Film koupil tvůrce Just Cause. Kromě majitele se nic nemění

Peníze hýbou světem a herní byznys není výjimkou. Pokud patříte k těm šťastnějším, můžete si s jejich pomocí vyrobit další a další nadité kufříky a třeba si v nich i zaplavat jako Donald. Ten kačer samozřejmě. Dánská společnost Nordisk Film začala před časem rozšiřovat své obzory, a kromě filmů si posvítila i na severské společnosti produkující hry. Nyní se jí podařil opravdu významný zářez – úplné odkoupení Avalanche Studios.

Posedlost multiplayerem se projevuje jeho přidáváním do singleplayer her, ale i jeho odmítáním

Mezi pojetím singleplayerových a multiplayerových her existuje tradičně ostrá hranice, kterou se ale modeři snaží vytrvale překonávat, když vytváří hlavně multiplayerové varianty pro singleplayer hry. V lednu se kupříkladu objevily informace o modifikaci, která by měla pro kooperativní hraní upravit Fallout: New Vegas. Jedná se při tom jen o příslovečný vrcholek ledovce podobných aktivit.

Šílený trailer upozorňuje na vydání multiplayerového modu pro Just Cause 2

Zvládne tohle svět? Neimplodují počítače všech zúčastněných? Neexplodují? Nedojde k porušení křehkého přediva reality? Just Cause 2 byla šílená záležitost, kde jste se mohli dosyta vyblbnout v rámci kampaně pro jednoho hráče. Někoho mohlo napadnout, jaká by to byla zábava ve více lidech, ale pak si řekl, že to by prostě nešlo.

Avalanche Studios přináší video z Kostariky a naději na Just Cause 3

Kdybyste tohle video viděli bez nějakých dalších informací, ještě než se začne povídat, určitě by vás nenapadlo, že jde o herní dokument. National Geographic? Možná. Animal Planet? Je to možné! Ale že tohle bude video z dílny Avalanche Studios, kteří stojí za Just Cause a chystají Mad Maxe?

Gallagher: „Změny v průmyslu ukazují směrem k online“

Pokud byste přemýšleli nad tím, kdo je Darrell Gallagher, vězte, že jde o bývalého šéfa Crystal Dynamics (Tomb Raider), který se stal novou hlavou severoamerického a evropského Square Enixu. Jak už jsme si několikrát opakovali, na Square Enix udeřily těžké časy a musí se i přes vydávání kvalitních titulů (Hitman: Absolution, Tomb Raider, Sleeping Dogs) vyrovnávat s těžkou finanční ztrátou a následnou restrukturalizací.

Just Cause 2 se dočkala battlefieldovské modifikace

Leckdo sice vyhlíží nejnovější díl Grand Theft Auto, v jeho stínu však dřepí neméně zajímavá a stále bobtnající sandboxová záležitost Just Cause 2. Za hranice zdravého rozumu její zábavu právě rozšiřuje fanouškovská modifikace, která si činí ambice nabídnout cosi jako battlefieldovskou hratelnost plnou střetů po zuby vyzbrojených armád v obrovitánském prostředí Just Cause 2 mapy.

Bleskovky

  • 29. 5. 2015 - Členové Xbox Live Gold programu získají v černu 2015 zdarma Xbox One titul Massive Chalice a Pool Nation FX. Majitelé X360 obdrží Just Cause 2 a Thief.

  • 25. 5. 2015 - Vystřelovací hák (který můžete znát z Just Cause 2) si díky šikovnému modderovi můžete stáhnout i do Grand Theft Auto V. (+ video)

  • 7. 4. 2014 - Nezávislý kříženec titulů Battlefield 4 a Just Cause 2 s názvem JetGetters se představuje na novém videu. Pokud se na Kickstarteru vybere dostatek financí, vyjde na nových platformách.

Hodnocení Metacritic:
84/100
Hodnocení čtenářů:
70/100