Hobo: Tough Life

Hobo: Tough Life

Články

Sledujte Fight Club #460 s vývojářem Hobo: Tough Life

Kolik simulátorů bezdomovce jste hráli? Nejspíš jich moc nebude, neboť jich na trhu jednoduše moc není. Jeden sympatický ale vzniká přímo u nás, jmenuje se Hobo: Tough Life a okusíte v něm život bez domova v Praze. Hra je na Steamu v programu předběžného přístupu už nějakou dobu, a tak jsme si pozvali vývojáře přímo do studia a vy se díky tomu dozvíte všechno podstatné z první ruky.

11 zvláštních, leč dobrých simulačních her, o kterých jste možná neslyšeli

Jedna má záliba se v redakci bohužel moc nesetkává s pochopením. Ti nade mnou mi sice dovolí sem tam informovat o provařených sériích jako Farming Simulator, Truck Simulator, Flight Simulator a Spintires/MudRunner, ale žánr simulačních her toho nabízí mnohem víc, co stojí za zmínku. Rozhodl jsem se proto sesumírovat mnou otestované „divné“ hry z poslední doby do jednoho článku, což už by mi mohlo projít. [A taky že prošlo -Ed.]

Fight Club #338: GamesCom 2017 speciál

V německém Kolíně nad Rýnem tento týden probíhá herní výstava Gamescom, která je sice v prvé řadě určená pro širokou veřejnost (letos bylo opět s předstihem vyprodáno), ale její součástí je každoročně i představení nových titulů, potažmo prezentace her novinářům, distributorům, vydavatelům a jiným živlům videoherního průmyslu. Proto jsme Gamescom už po osmé (vlastně po patnácté, když počítáme předcházející německou výstavu Games Convention) navštívili, hráli doposud nevydané hry, hovořili s vývojáři, s kolegy novináři a nasávali atmosféru místa prodchnutého až do základů jenom hrami. A o své dojmy jsme se s vámi podělili v tomto podcastu.

Na blížícím se Gamescomu bude vůbec poprvé v historii český stánek s několika domácími studii

Gamescom patří k největším herním výstavám roku již mnoho let, a dosud na něm chybělo jakékoli výraznější zastoupení české scény. V tomto směru bude letošní ročník opravdu významný, protože vůbec poprvé v historii zde bude stát čistě český stánek. Do jeho útrob se vměstnalo celkem pět tuzemských studií.

Vybíráme z předběžného přístupu – Nevšední válečné MMO, gaučová střílečka, karty a těžké stroje

Za poslední týden se do předběžného přístupu přehoupla opravdu velká spousta her. Většina z nich má pramalou šanci zaujmout širší publikum, ať už kvůli nehezky vypadající grafice, nic neříkajícímu popisu nebo absurdně vysoké nebo naopak absurdně nízké cenovce. Ze všech těchto titulů vybíráme hry, které alespoň trochu vyčnívají. Dnes tu máme MMO simulaci válečného konfliktu, arénovou střílečku z pohodlí gauče, přímo kouzelnou karetní hru a simulátor těžkých strojů.

Lhostejné pražské ulice čekají. Český simulátor bezdomovce Hobo: Tough Life je k zahrání v předběžném přístupu

Co byste si počali v kůži bezdomovce? Na to se ptá česká hra Hobo: Tough Life, která právě vyšla na Steamu v předběžném přístupu. Vaším úkolem je připravit se na blížící zimu, shánět jídlo či alkohol, sestrojit si improvizovaný přístřešek, a tak podobně. Další aktivity zahrnují třeba komunikaci s ostatními obyvateli města, snahu vyhrát v loterii nebo návštěvy kostela, to všechno v okamžitě rozpoznatelných kulisách krásně zpracované Prahy.

Bleskovky

  • 4. 4. 2019 - Český simulátor bezdomovce Hobo: Tough Life dostal rozsáhlou aktualizaci, přidává spoustu materiálů, ze kterých si můžete postavit provizorní přístřeší.