Her Story

Her Story

Články

WarGames, nová experminetální hra od tvůrce Her Story, je tady

Také jste se dívali na Her Story jako na nečekané zjevení, které prostým nápadem dokáže strhnout na hodiny? Sam Barlow, který za touhle hrou stojí včera vydal svou novou hru, která nese jméno WarGames, je o něčem úplně jiném a vlastně se hraje úplně jinak. Plus vlastně nevyšla celá, ale teprve její „první sezóna“. WarGames je totiž další Barlowův pokus s překlenováním mediálních žánrů, a tak má, na rozdíl od Her Story, podobu spíše interaktivního filmu. Jenže, tak jednoduché to není.

Tvůrce výborné filmové adventury Her Story připravuje nový interaktivní thriller

Kdo by to býval řekl, že ze sedmi rozhovorů s jedinou ženou se dá sestavit naprosto vynikající hra. Přesně to se ovšem povedlo Samu Barlowovi, britskému nezávislému vývojáři, s jeho adventurou Her Story, jejíž devítkovou recenzi si můžete přečíst zde. Barlow se teď na svůj úspěch chystá navázat dalším „interaktivním filmem“ jménem Telling Lies. Ten se pustí do říše politického thrilleru, bude podpořen výrazně vyšším rozpočtem a prý by do rolí svých 3 až 4 postav mohl nalákat i hollywoodské herce.

Příběh Her Story je sázkou na vaši představivost

Herní branže má ráda nečekané objevy a překvapení, která se přes zákoutí internetu postupně propracují až do světel reflektorů. Málokterý úspěch je ale bleskem z čistého nebe. Za řadou aktuálních nezávislých hitů stojí relativně zkušení vývojáři, kteří odešli z velkých firem a začali nad čistým listem papíru přemýšlet nad svým nezávislým debutem. Jedním z nich je i Sam Barlow, autor nečekaného loňského hitu Her Story, který se k postavení na vlastní nohy rozhodl poté, co Eidos zrušil vývoj hry Legacy of Kain: Dead Sun, na které svého času pracoval. O příběhu, který následoval, se Sam rozpovídal na letošní Game Developers Conference.

Best of 2015: Nejlepší adventura

Příznivci adventur si budou letopočet 2015 pamatovat jako další skvělý rok „svého“ žánru. Nejde jen o to, že díky hrám jako The Book of Unwritten Tales 2, Tormentum nebo Technobabylon neztratily ani loni na dechu point’n’click adventury. Vedle nich totiž vznikla řada moderních kusů, které se sice nedrží klasického ovládacího schématu, ale to nejdůležitější, tedy vyprávění příběhu a budování atmosféry, zvládají na jedničku. A konečně, stranou nezůstaly ani inovace a nové nápady, které jeden z nejstarších herních žánrů potřebuje jako sůl...

Best of 2015: Nejlepší mobilní hra

Dalo by se říct, že mobilní platformy po herní stránce dospěly už dávno a v posledních letech sklízíme šťavnaté plody velice pestré nabídky. Od portů konzolových her přes komplexní RPG až po minimalistické a originální hříčky. Na mobilech si tu svoji najde opravdu každý a volba těch nejlepších her jenom za nás tedy byla obzvláště náročná. A nakonec jsme došli k tomuto závěru.

Best of 2015: Nejlepší indie (nezávislá) hra

Zatímco komunita nezávislých vývojářů roste každý den geometrickou řadou a začíná ji obcházet strašák údajně přesyceného trhu, generují šikovní tvůrci a studia z celého světa jednu zajímavou hru za druhou. Stačí si otevřít Steam, poslepu někam zapíchnout kurzor myši a máte obrovskou šanci, že objevíte nezávislou pecku. Výběr nejlepší indie hry byl proto jedním z nejobtížnějších v rámci všech kategorií. Nakonec jsme vybrali následující tituly, které nás v uplynulém roce oslovily ze všech nejvíce.

Bleskovky

  • 14. 7. 2022 - Immortality od tvůrce Her Story se odkládá. Naštěstí jen o kousek

  • 14. 1. 2016 - Nejlepší hry roku 2015 podle EDGE: 1. Bloodborne, 2. Metal Gear Solid V, 3. Splatoon, 4. Her Story, 5. Kerbal Space Program.

Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Hodnocení Metacritic:
86/100
Datum recenze:
24. srpna 2015
Recenze