WarGames, nová experminetální hra od tvůrce Her Story, je tady
zdroj: tisková zpráva

WarGames, nová experminetální hra od tvůrce Her Story, je tady

15. 3. 2018 14:40 | Video | autor: Aleš Smutný |

Také jste se dívali na Her Story jako na nečekané zjevení, které prostým nápadem dokáže strhnout na hodiny? Sam Barlow, který za touhle hrou stojí včera vydal svou novou hru, která nese jméno WarGames, je o něčem úplně jiném a vlastně se hraje úplně jinak. Plus vlastně nevyšla celá, ale teprve její „první sezóna“. WarGames je totiž další Barlowův pokus s překlenováním mediálních žánrů, a tak má, na rozdíl od Her Story, podobu spíše interaktivního filmu. Jenže, tak jednoduché to není.

Ve hře sledujete cestu Kelly, která se po smrti své matky na zahraniční misi pustila do pomsty pomocí hackování. Tedy, toho seriózního, ne jako ve Watch Dogs 2, ostatně, Barlow se snažil být co nejautentičtější, a tak konzultoval hantýrku i možnosti toho, co můžete od počítače s připojením k internetu zvládnout. Nicméně hlavní na WarGames je její příběh a především cesta, jakou se vyvíjí v závislosti na vaší činnosti.

zdroj: Archiv

Hráč cestu Kelly totiž ovlivňuje tím, že volí, na jaké obrazy se bude dál dívat. Není to tedy klasický interaktivní film, kde máte jasně dané rozcestníky a vybíráte, kudy se vydáte dál. WarGames na základě vašich voleb přetváří další plynutí děje, a tak vše působí přirozeně a zároveň pořádně nevíte, jak ovlivňujete budoucnost. V teorii by to měl být mnohem sofistikovanější způsob než často průhledné volby, jak chcete pokračovat. Na jednu stranu se tak mnohem víc blížíte sledování seriálu, tedy spíše pasivní konzumaci, ale na druhou víte, že to není pravda a vaše kroky opravdu mění děj.

WarGames je aktuálně na Steamu k dostání za směšná tři eura. Počítejte ovšem s tím, že jde o první sezónu a tak příběh rozhodně není dokončený.

Nejnovější články