zavřít

WarGames, nová experminetální hra od tvůrce Her Story, je tady

Windows MAC

- Video autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Také jste se dívali na Her Story jako na nečekané zjevení, které prostým nápadem dokáže strhnout na hodiny? Sam Barlow, který za touhle hrou stojí včera vydal svou novou hru, která nese jméno WarGames, je o něčem úplně jiném a vlastně se hraje úplně jinak. Plus vlastně nevyšla celá, ale teprve její „první sezóna“. WarGames je totiž další Barlowův pokus s překlenováním mediálních žánrů, a tak má, na rozdíl od Her Story, podobu spíše interaktivního filmu. Jenže, tak jednoduché to není.

Ve hře sledujete cestu Kelly, která se po smrti své matky na zahraniční misi pustila do pomsty pomocí hackování. Tedy, toho seriózního, ne jako ve Watch Dogs 2, ostatně, Barlow se snažil být co nejautentičtější, a tak konzultoval hantýrku i možnosti toho, co můžete od počítače s připojením k internetu zvládnout. Nicméně hlavní na WarGames je její příběh a především cesta, jakou se vyvíjí v závislosti na vaší činnosti.

Hráč cestu Kelly totiž ovlivňuje tím, že volí, na jaké obrazy se bude dál dívat. Není to tedy klasický interaktivní film, kde máte jasně dané rozcestníky a vybíráte, kudy se vydáte dál. WarGames na základě vašich voleb přetváří další plynutí děje, a tak vše působí přirozeně a zároveň pořádně nevíte, jak ovlivňujete budoucnost. V teorii by to měl být mnohem sofistikovanější způsob než často průhledné volby, jak chcete pokračovat. Na jednu stranu se tak mnohem víc blížíte sledování seriálu, tedy spíše pasivní konzumaci, ale na druhou víte, že to není pravda a vaše kroky opravdu mění děj.

WarGames je aktuálně na Steamu k dostání za směšná tři eura. Počítejte ovšem s tím, že jde o první sezónu a tak příběh rozhodně není dokončený.

Tagy: adventura FMV

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.