Tvůrce Her Story připravuje herní verzi kultovního filmu WarGames
zdroj: Archiv

Tvůrce Her Story připravuje herní verzi kultovního filmu WarGames

7. 12. 2017 13:55 | Novinky | autor: Adam Homola |

Nedivil bych se, kdyby většina dnešních hráčů neznala starý „herní film“ WarGames (Válečné hry), ve kterém mladík díky hře napojené na vládní počítač málem rozpoutá 3. světovou válku. Na tři Oscary nominovaný sci-fi thriller z roku 1983 od Johna Badhama se teď, více jak třicet let po premiéře, dočká své herní reimaginace. Záměrně nechci říkat adaptace, protože Sam Barlow, tvůrce úspěšné Her Story, jde na herní zpracování WarGames tak nějak od lesa.

Podobně jako v případě Her Story bude i WarGames interaktivní FMV (full motion video) projekt, ve kterém bude vyprávění příběhu do jisté míry na vás. Kde ovšem pomyslná míra začíná či končí, zatím můžeme jen hádat. O hře toho totiž zatím mnoho nevíme. Kromě faktu, že půjde o interaktivní sérii, kde si budete příběh utvářet sami.

WarGames vyjde příští rok ve spolupráci s „interaktivní vypravěčskou platformou“ Eko a samozřejmě s posvěcením filmového studia MGM. WarGames ale nebude přesnou adaptací původního filmu. Barlow prozradil zatím jen to, že si bude klást stejné otázky jako scénáristé v roce 1983, jen je adaptuje na dnešní svět s aktuálními technologiemi.

zdroj: Archiv

Připravit byste se tak měli na moderní špionáž i vládní konspirace. Hlavní hrdinkou bude hackerka Kelly, kterou byste měli mít rádi nejen proto, že to není nihilistka, jak prozradil Barlowe na svém Twitteru. Cílem bylo jednoduše vytvořit hackerku, která bude reprezentovat „šíři moderní hackerské kultury a zároveň její lidskost,“ což si vezme na svědomí herečka Jess Nurse.

Pokud původní film WarGames z roku 1983 neznáte a nechce se vám ho kupovat naslepo, můžete si doplnit vzdělání alespoň v rámci stručného videa z produkce Giant Bomb z roku 2010: Wonderful Universe of TANG: WarGames.

Nejnovější články