Half-Life 2: Episode Two

Half-Life 2: Episode Two

Články

Valve prozradilo, proč dosud nevzniklo pokračování Half-Life

Včera vyšel poprvé za třináct let nový Half-Life. Jmenuje se Alyx podle křestního jména hlavní hrdinky a je vyvinutý exkluzivně pro virtuální realitu. To je pro spoustu hráčů obrovská překážka, ale jak se zdá, jde o titul, který může být hlavním důvodem pro pořízení kouzelných brýlí. Dočkáme se však někdy normálního pokračování Half-Life 3 či Half-Life 2: Episode Three? Vývojáři z Valve prozradili, co jejich vývoj brzdí.

Ať už chcete zavzpomínat, nebo si doplnit vzdělání, série Half-Life je zdarma na Steamu

Pamatujete na doby, kdy studio Valve dělalo hry jako Half-Life, Portal, Left 4 Dead, Counter-Strike? Prostě hry, které nepohořely jako Artifact či Dota Underlords? Je to relativně dávná minulost, do které se právě teď můžete vrátit díky akci související s blížící se Half-Life: Alyx. Ať jste nováček, nebo veterán, série Half-Life už čeká.

Half-Life 2: Episode Three by podle hlavního scénáristy skončila dalším cliffhangerem

Aleš se v květnu rozepsal o tom, že společnost Valve opustil Chet Faliszek, poslední z velké scénáristické trojky, která stoji za příběhy a dialogy v sériích Half-Life, Portal či Left 4 Dead. Dalším z mušketýrů byl Mark Laidlaw, jenž se podílel především na první zmíněné značce, od jedničky až po druhou epizodu dvojky. Server Arcade Attack ho nedávno ulovil pro rozhovor, v němž mimo jiné prozrazuje, jak by pod jeho taktovkou asi vypadalo případné pokračování Freemanova dobrodružství, kdyby se k němu s kolegy bývali dostali.

Valve po dvanácti letech opouští scenárista a propagátor VR Chet Faliszek

Poslední z velké scenáristické trojky Wolpaw – Laidlaw – Faliszek opustil Valve. Chet Faliszek oznámil, že po dvanácti letech odchází z této firmy. Jako důvod odchodu uvedl, že nejde o nic dramatického, prostě chce po tolika letech změnit prostředí. „Vydal jsem pár skvělých her, nějaký ten úžasný hardware a chtěl jsem prostě změnu.“

Mod Mega City One přináší do Half-Life 2 novou kampaň a zvýšenou obtížnost

Zkombinovat Half-Life 2, soudce Dredda, Tomb Raider a Resident Evil tak, aby z toho nevznikl nehratelný nesmysl, to chce kumšt. Přitom všechny zmíněné kousky posloužily jako inspirace modderovi, jehož přezdívka zní příznačně Crowbar neboli Páčidlo. Výsledkem je modifikace pro Half-Life 2: Episode Two jménem Mega City One, v níž se na scénu znovu vrací legendární Gordon Freeman.

Fanouškovský film nabízí ódu na depresi Gordona Freemana

Skupina nezávislých filmařů z Fence Post Productions představuje zajímavý fan film na motivy stále neexistujícího a především stále ještě neoznámeného třetího dílu Half-Life. Pokud stále jako my teskníte nad absencí dalšího pokračování slavné série, a nechápete, jak je možné, že Valve neumějí počítat do tří, tak se na následující filmeček určitě podívejte. Ve více jak pěti minutách nabízí opravdu zajímavý vhled do zákulisí Half-Life světa.
Hodnocení
GAMES.cz
7/10
Hodnocení Metacritic:
90/100
Datum recenze:
11. října 2007
Recenze