GreedFall

GreedFall

Články

GreedFall vychází za tři dny, takže už tu máme launch trailer

Nové RPG od Spiders šíří zajímavou auru. Spousta lidí z dosavadních videí, obrázků a informací nabyla dojmu, že půjde o něco víc než jen další slibně vypadající RPG, které nakonec dopadne velice průměrně jako všechny dosavadní hry studia. Už brzy se dozvíme, zda je GreedFall jiný.

Kouzla, alchymie, meče, palné zbraně, stealth… GreedFall má všechno

Pouhých 11 dní nás dělí od vydání GreedFallu, tedy fantasy RPG, které by se snadno mohlo stát letošním velkým překvapením. Studio Spiders totiž nemá tu nejlepší reputaci. Dodají nám sovu další béčkovou hru, nebo se konečně pustí do vyšší ligy? Nové záběry z hraní nevypadají vůbec špatně.

Parťáci v GreedFall vás můžou nenávidět, ale jsou otevření i milostným vztahům

Nejen v redakci máme na velkolepé příběhové RPG rázu BioWare poměrně velkou chuť, ba dokonce možná hlad. Tuhle potřebu by mohlo ukojit nadcházející fantasy akční RPG GreedFall od studia Spiders, takovému Dragon Age se totiž podobá nejen vizuálně. Coby diplomat budete mít totiž i svou družinu a se svými parťáky můžete navazovat vztahy. A nejen ty čistě přátelské.

Hraj, jak chceš, spi, s kým chceš. RPG GreedFall klade důraz na svobodu jednání

Vylodit se na neznámých březích, popadnout do ruky pořádně naostřenou šavli a prosekat si cestu ven z džungle průměrnosti. O to se snaží studio Spiders, autoři ne tak úplně tříáčkových RPG jako Technomancer nebo Bound by Flame, se svým GreedFallem. A já si dovolím optimistickou poznámku: S každým dalším trailerem začíná mezi hustými liánami čím dál tím víc vykukovat denní světlo.

RPG GreedFall zasazené do fantasy 17. století vyjde v září

Studio Spiders stále čeká na svůj průlom. Jeho portfolio tvoří samá průměrná RPG, která měla k dokonalosti daleko. Nechyběl jim ale nápad a i přes mnohé přešlapy se u nich snadno dalo zabavit. Pro mě to byl případ Technomancera, který si slízl nepěknou kritiku, ale já si stejně užíval jeho svět a soubojový systém. Přesto doufám, že GreedFall bude něco víc – po všech stránkách výbornou hrou.

MudRunner 2 odhaluje krásu přírody a těžkých strojů

V uplynulých dvou dnech proběhla každoroční akce WhatsNextFocus, na které vydavatel Focus Home Interactive odhalil své plány do budoucna. Došlo k oznámení nových partnerství i práce na nových hrách a ukázaly se taky už známé tituly, mezi kterými nechyběly The Surge 2, A Plague Tale: Innocence, GreedFall a MudRunner 2.

Bleskovky

  • 3. 7. 11:36 - Tvůrci GreedFallu a Technomancera příští týden oznámí novou hru

  • 3. 6. 15:20 - Expeditions: Viking mluví díky fanouškům česky, Fallen Order by se mohl dočkat v létě

  • 3. 7. 2019 - Fantasy RPG GreedFall vyjde 10. září pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Hodnocení
GAMES.cz
5/10
Hodnocení Metacritic:
72/100
Datum recenze:
10. září 2019
Recenze